Akbank Mülakat Soruları

Akbank Mülakat Soruları


LÜTFEN OYLAYIN

Türkiye’nin en büyük bankalarından Akbank‘ın iş başvurusu, iş görüşmeleri ve işe alım süreçleri ile ilgili sitemize gelen sorular üzerine, Akbank İnsan Kaynakları ile iletişime geçerek bu konular üzerine fikirlerini aldık.

Akbank İnsan Kaynakları ekibi olarak cevaplanan sorularımızda yeni mezun işe alım süreçleri ile ilgili bilgileri ve genel olarak mülakat sürecine giren adaylara yapılan tavsiyeleri röportajda görebilirsiniz.


Sponsor Bağlantı

Bu süreçte bizlere vakit ayırarak, Akbank İnsan Kaynakları’nın görüşlerini sizlere iletmemize destek olan Akbank İnsan Kaynakları Marka Yöneticisi Seçil Aydoğdu‘ya teşekkür ederiz.

  • Akbank işe alım süreçleri nasıl ilerliyor ? İşe alım sürecinde diğer şirketlere göre daha farklı ya da ilgi çekeceğini düşündüğünüz ne gibi özellikler var ?

İşe alım süreçlerimiz deneyimli ve deneyimsiz olmak üzere iki şekilde gerçekleşiyor .

Deneyimsiz adaylarda mutlaka sınav ve mülakat süreçlerimizi işleterek işe alımı gerçekleştiriyoruz. Sınavlar, adayların yeteneklerini ölçümlemeye yönelik profesyoneller tarafından hazırlanmış sınavlardır. Adaylarda aradığımız bazı standart gereklilikler vardır;

Tüm deneyimsiz alımlarımızda ;

  • Yaş Sınırımız (28 yaş)
  • 4 yıllık örgün üniversiteden mezun olmak, söz konusu okulların ilgili bölümlerinde eğitim almış olmak,
  • Erkek adaylarda (asistan pozisyonunda) askerlik görevini yapmış olmak. Yönetici adaylarında minimum 2 yıl tecil ettirmiş olmak,
  • Özellikle Yönetici Adayı veya Müşteri İlişkileri Yönetici Adayı pozisyonlarında İngilizce biliyor olmak,
  • Akbank kurum kültürü ve değerlerine uygun olmak.

Deneyimli alımlarda temel kriter kişinin belirlenen görev tanımına uygun deneyiminin mevcut olmasıdır. İşe alım görüşmelerinde, adayların yetkinliklerini ve kurum kültürüne uygunluklarını, iş birimi ise işle ilgili teknik bilgiyi ve deneyimi sorgular.

  • Akbank’a iş başvurusu yapacak ve mülakata gelecek adaylara ne gibi tavsiyeler vermek istersiniz ?

İlanlarımızı takip etmeliler. Mülakata gelirken kurumsal firmaya uygun bir prezentasyonda, banka ile ilgili bilgi sahibi olarak ve başvurdukları işin kariyer yolunu inceleyerek gelmelerini bekliyoruz.

  • Sizce bir mülakatta asla yapılmaması gereken şey nedir?

İsteksiz görünmek. Bu iş olsa da olur olmasa da olur tavrı kesinlikle olmamalı. Düşük enerji, negatif düşünce (sen zaten beni almazsın duruşu) mülakat yapan kişiyi de olumsuz etkiliyor. Özellikle deneyimsiz adaylarda bu çok fark yaratıyor.

  • Sizce mülakatta mutlaka yapılması gereken şey nedir?

İşi neden istediğini açık bir dille anlatmak, güler yüz, pozitif bakış açısı, istekli olmak ve bunu belli etmek.

  • Genel olarak mülakat süreçlerine giren adaylara tavsiyeleriniz nelerdir ?

Mülakat bizim için adayı elemek istediğimiz nokta değildir. Bankamıza değer yaratacağına inandığımız kişinin kazanılmasına yönelik yapılan bir görüşmedir. Bunu tek yönlü iletişim olarak değil karşılıklı iletişim olarak değerlendiriyoruz. Adaylar kendilerini tanıtırken biz de kurumumuzu ve işin kendisini tanıtıyoruz.

– – – –

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status