Akbank Staj Başvurusu

Akbank Staj Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

Akbank, 30 Ocak 1948 tarihinde özel sermayeli bir ticaret bankası statüsünde Adana’da kurulmuştur. Kuruluş amacı bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak olan Akbank, ilk İstanbul şubesini, 14 Temmuz 1950’de Sirkeci’de açmıştır. 1954 yılında Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’a taşınmasının ardından şube sayısını hızla artıran Akbank, 1963 yılında tüm bankacılık işlemlerinde otomasyona geçmiştir.

Akbank, 1990 yılında halka açılmış ve 1998 yılında ikincil halka arz ile uluslararası piyasalarda American Depository Receipt (ADR) olarak da işlem görmeye başlamıştır.


Sponsor Bağlantı

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne 2007 yılında imza atan ilk Türk bankası olan Akbank, 2009 yılından bu yana yayınladığı Akbank Sürdürülebilirlik Raporu (Global Reporting Initiative -GRI) ile bu konuda performansını tüm paydaşlarıyla her yıl paylaşmaktadır.

Akbank hisse senetleri %41,2 halka açıklık oranıyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir. Yurt dışında ise Banka’nın “Level 1” ADR depo sertifikaları ABD’de OTC piyasasında işlem görmektedir. Akbank, 31 Aralık 2013 tarihi itibarıyla 12,6 milyar ABD Doları piyasa değerine sahiptir. ​

Staj Olanakları

Akbank staj başvurusunda bulunmak için en az 2. Veya 3. Sınıf öğrencisi olmak gerekmektedir. Ayrıca yüksek lisans öğrencileri de part time ve ya stajyer öğrenci olarak kabul edilmektedir.

Akbank’ın öğrencilere sunulan staj programı Temmuz- Eylül aylarında düzenlenmektedir. Ve staj süresi tam zamanlıdır. Bir ay ile 3 ay arası staj yapılabilmektedir.

Stajyer öğrenci adayları öncelikle insan kaynakları uzmanı sözlü mülakata girerler. Akbank’ta staj yapma hakkı kazanan adaylar ihtiyaca göre gerekli departmanlara yönlendirilirler.

Akbank Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status