Anestezi Uzmanı Maaşları

Anestezi Uzmanı Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

Anestezi uzmanı olmak kolay bir iş olmamakla beraber uzman olmadan alınan maaşlarda çok fazla olmamaktadır. Bugün bir anestezist ortalama olarak 4 – 5 bin 600 TL civarlarında maaş almaktadır. Fakat eğer bir anestezi uzmanı var ise aldığı maaş 5 – 10 bin arasında değişebilir.

Devlet bünyesinde çalışmakta olan bir anestezi uzmanı döner sermayesi ve diğer tüm her şeyi ile ortalama 6-7 bin TL civarlarında para kazanmaktadır. Eğer tek başına çalışıyor ise daha da fazla alabilir. Bazı küçük illerde maalesef çok fazla anestezi uzmanı olması sebebi ile tüm ameliyatlara tek bir kişi girebiliyor. Bu sebepten dolayı da maaşları 10 ve hatta 20 binlere kadar bile çıkabiliyor.


Sponsor Bağlantı

Hükümet geçtiğimiz aylarda yaptığı toplantı ile anestezi uzmanları için verecekleri olan zam oranlarını da belirledi. Her maaş alan anestezi uzmanı için %3lük bir zam belirleyen devlet, uzmanların ilk 6 ay %3 daha sonraki 6 ayda ise yine aynı oranlarda %3 civarlarında zam almasını kabul etti.

Bu %3lük sadece yalın maaşları üzerinden olup, döner sermaye üzerinden aldıkları paralara dahil değildir. Bu sebepten dolayı anestezi uzmanlarına çok fazla zam geldiğini söylememiz doğru olmayacaktır. Fakat zaten anestezi uzmanları yeterince fazla maaş alıyorlar.

Ortalama devlette çalışan bir uzman 6 bin TL maaş almaktadır. Elbette bu fiyat özel hastanelerde 15 – 60 bin TL ye kadar çıkabilir. Tamamen kariyerinize ve meslek yılına bağlı olması sebebi ile maaşınız artabilirde azalabilirde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status