Apple Staj Başvurusu

Apple Staj Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

HAKKINDA

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc. , merkezi Cupertino, California’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. İsminde yer alan “Computer” (Bilgisayar) kelimesi 9 Ocak 2007’de iPhone tanıtımıyla birlikte tüketici elektroniğine yönelimlerini yansıtması amacıyla kaldırılmıştır.

 

Apple, Samsung Electronics’den sonra ciro açısından dünyanın en büyük ikinci bilgi teknolojileri şirketi; Samsung ve Nokia’dan sonra da dünyanın en büyük üçüncü cep telefonu üreticisidir. Fortune dergisi Apple’ı, 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ve 2008 yılından 2012 yılına kadar dünya çapında en çok rağbet gören şirket olarak nitelendirmiştir.Fakat şirket, yüklenicilerinin işçilerini çalıştırma koşulları ile çevresel konularda ve iş hayatındaki uygulamalarıyla eleştirilmiştir.


Sponsor Bağlantı

 

2012 Kasım ayı itibariyle Apple’ın App Store ve iTunes Store online mağazalarına ek olarak 14 farklı ülkede 394 perakende satış mağazası bulunmaktadır. Borsa değeri açısından en büyük ikinci halka açık şirket olan Apple’ın tahmini değeri Ocak 2013 itibariyle 414 milyar dolardır.29 Eylül 2012 tarihi itibariyle şirkette dünya çapında 72,800 devamlı tam zamanlı çalışan işçi ile 3,300 geçici tam zamanlı işçi çalışmaktadır. 2012 yılında dünya çapındaki yıllık geliri toplamda 156 milyar dolardır. 2013 yılının Mayıs ayında Apple geçen yıla göre 11 numara yükselerek Fortune 500 listesinde 6. sırayla ilk kez ilk onda yer almıştır.

Staj Olanakları

Burada yapabileceklerinizi hayal edin.

Apple’da büyük fikirler, çok hızlı bir şekilde muhteşem ürünlere, hizmetlere ve müşteri deneyimlerine dönüşür. İşinize tutku ve adanmışlık kattığınızda yapabileceklerinizin sınırı yoktur.

Apple’da, stajyer ekibin önemli bir parçasıdır. Eğer sende APPLE ile bir yaz staj veya akademik yıl boyunca uzun dönem staj programına katılırsan, kritik projeler üzerinde çalışıyor olacaksın.

Biz mükemmeliyetçiyiz. İdealistiz. Mucidiz. Ürünleri ve işlemleri sürekli kurcalar, her zaman daha iyisini ararız. Apple’da çalışmak sizden çok şey ister ama parlak, özgün fikirler ve sıkı çalışma ödüllendirilir. Apple’da çalışan hiç kimse başka bir şekilde çalışmak istemezdi.

 

Bunun yanı sıra Apple’ın stajyerlerine bekledikleri şu şekilde;

Yeni çıkacak çok gizli ürünlerin lansmanı için pazarlama malzemeleri oluşturmak,

Mac OS X için yeni versiyonlar geliştirmek,

Yeni nesil iPad için mühendislerle işbirliği içinde çalışıp onlara yardımcı olmak,

Yeni ürün imalatı için her an yeni fikirler üretebilmek.

Apple Amerika Birleşik Devletleri ve dışında olan ülkelerde vermiş olduğu imkanlar doğrultusunda, stajyerlerine güveniyor.

Apple Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status