Avea Mülakat Soruları

Avea Mülakat Soruları


LÜTFEN OYLAYIN

Avea İnsan Kaynakları işe alım ve mülakat süreçlerinde pozisyonun gerekliliğine göre farklı uygulamaları bir arada yürütüyor. Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen güçlü markalarından biri olan Avea, yeni mezunlar için uyguladığı staj programları ile gençlerin deneyim kazanmasına yardımcı oluyor.

Avea İnsan Kaynakları işe alım süreçlerinde, benzer büyük şirketlerde olduğu gibi, genellikle iş ilanlarına başvuru yapanlara öncelikle online yetkinlik ve yetenek testleri uyguluyor. Mülakat öncesinde yapılan bu yetenek testleri ile kişilik envanteri ve genel yetenekleriniz ortaya dökülüyor. Bu testler sonrası uygun olan adaylar Avea tarafından mülakat için davet ediliyorlar.


Sponsor Bağlantı

Yeni mezun işe alım süreçlerinde online testler sonrasında panel mülakatı için gerekli organizasyon yapılıyor ve adaylar davet ediliyor. Grup mülakatı sırasında hem Avea İnsan Kaynakları ekibi hem de zaman zaman ilgili departman yöneticileri hazır bulunuyorlar. Panel mülakatlarında verilen bir senaryo vaka çalışması üzerinden iş başvurusu yapan adaylar yeniden değerlendirmeye alınıyorlar. Bu aşamayı da başarı ile geçen adaylar, bire bir mülakat için yeni bir davet alıyorlar ve genellikle bu şekilde süreç tamamlanmış oluyor.

Avea Staj Başvurusu

Avea staj başvurusu için Avea’nın her sene açtığı AveaMaster Programı’nı takip edebilirsiniz. AveaMasters programı, Avea’ya genç yetenekleri katmak için yapılan ve gençler için oldukça faydalı bir çalışma. Üstelik AveaMasters programı dahilinde bazı online eğitimleri de ücretsiz olarak almak mümkün.

Merak edilen Avea mülakat soruları için ise, yetkinlik bazlı mülakatlar konusuna göz atmanızı tavsiye ederiz. Online testler, Grup / Panel mülakatları ve son olarak birebir mülakat sürecinde, yetkinlik bazlı mülakat tekniklerini bilmeniz ve kariyerinize nasıl şekil vermek istediğinizi net anlatmanız sizlere oldukça faydalı olacaktır. Avea mülakat sürecinde, Avea İnsan Kaynakları da diğer şirketler gibi kendi sektörlerinde kariyer yapmak isteyen adaylara daha pozitif bir yaklaşım içerisinde olacaklardır.

Avea mülakat soruları nelerdir?

Avea bünyesinde personel alımları için yapılan çeşitli testler bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk olarak karşımıza çıkan online sınavdır. Bunun yanında kişilik envanteri sınavı da yapılır ve her iki sınavdan başarılı olanlar grup mülakatına davet edilir. 6 kişiden oluşan grup mülakatında yaklaşık 30 dakika kadar adaylara sorular yöneltilir. Bu sorular aşağıdaki gibidir.

–          Yakın bir dostunuz şimdi burada olsun hakkınızda ne der?

–          Hayatta elde ettiğiniz en büyük başarı nedir?

–          Bundan 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?

–          Daha önce çalıştığınız firmada sizi memnun etmeyen neler vardı?

–          Kariyer hedeflerinizi anlatır mısınız?

–          Yaptığınız işlerden sıkıldığınız oluyor mu?

–          Karşılaştığınız bir zorluk karşısında çözüm yollarınız nelerdir?

–          Şirketimizde işe alınırsanız bize neler katabilirsiniz?

–          Şirketimizi tercih etme nedeniniz nedir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ