Bahçe Ziraatı Teknikeri

Bahçe Ziraatı Teknikeri

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Bahçe Ziraati bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Bahçe Ziraati Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Bahçe Ziraati Bölümü Tanıtımı:


Sponsor Bağlantı

Programın Amacı 

Bahçe ziraatı programının amacı meyve ve sebzelerin üretimi, depolanması ve pazarlanması alanında çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler 

Bahçe ziraatı programında matematik, istatistik, ekonomi, toprak bilgisi, bağcılık, meyve yetiştirme, süs bitkilerinin çoğalması, sebze yetiştirme, bahçe bitkileri zararlıları, budama bahçe ürünlerinin muhafazası ve çoğalması gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler

Bahçe bitkileri programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili, bitki yetiştirmeye meraklı açık havada çalışmaktan hoşlanan, dikkatli kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Bahçe ziraatı programını bitirenlere “Bahçe Ziraatı Teknikeri” unvanı verilir. Bahçe ziraatı teknikerleri ziraatı, mühendislerine yardımcı olarak meyve, sebze bağ yetiştiriciliğinden ekim, dikim, gübreleme ilaçlama, budama hasat depolama gibi işlemlerin yürütülmesini, denetimini ve kontrolünü sağlarlar. Ziraat teknikerleri genellikle açık havada arazi koşullarında çalışırlar.

Çalışma Alanları 

Bahçe ziraatı programından mezun olanlar kamuya veya özel sektöre ait tarım kuruluşlarında görev alabilecekleri gibi, kendi bahçelerinde de çalışabilirler.

Bahçe Ziraati Nedir, Bahçe Ziraati Ne İş Yapar, Bahçe Ziraati Maaşları, Bahçe Ziraati İş İmkanları, Bahçe Ziraati İş Çalışma Alanları, Bahçe Ziraati Mesleği Hakkında Bilgiler, Bahçe Ziraati Bölümünün Geleceği, Bahçe Ziraati Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Bahçe Ziraati Bölümü Tercih Edilir mi, Bahçe Ziraati Tanıtımı, Bahçe Ziraati Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Bahçe Ziraati Mezunları Ne İş Yaparlar , Bahçe Ziraati Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Bahçe Ziraati İş Bulma Durumu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ