Basf Staj Başvurusu

Basf Staj Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

Türkiye’de ilk satışını 1880 yılında gerçekleştiren ve 135 yıllık bir geçmişe sahip olan BASF, birçok endüstriyel sektöre kimyasal ürün sağlamayı sürdürüyor ve cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Türk ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor.

1969 yılında Sümerbank ile başlıca amacı, tekstil, kâğıt, boya ve deri gibi birincil endüstri dallarına ürün sağlamak olan bir ortaklık kuran BASF, daha sonra 1970 yılında tekstil, deri, deterjan ve inşaat kimyasallarının üretildiği ilk fabrikasını Gebze’de faaliyete geçirmiştir. Bu fabrikanın hizmete girmesiyle birlikte BASF, dünya standartlarındaki ürünlerini Türkiye’de üretmeye başlamış, birçok sektörün gelişmesine ve Türk ekonomisine katkı sağlamıştır. Uzun yıllar devam eden bu ortaklık, BASF AG’nin Sümerbank Holding’den tüm hisseleri devraldığı 2000 yılında sona ermiştir.


Sponsor Bağlantı

2005 yılında Dubai ve İstanbul’da bulunan iki ayrı merkez, “Business Center Türkiye, Ortadoğu & Kuzey Afrika (BCT)” çatısı altında İstanbul’da toplanarak yeniden yapılandırılmıştır. 34 ülkede aktif olarak faaliyet gösteren BCT; Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Cezayir, Bahreyn ve Suudi Arabistan’da bulunan kardeş şirketlerdeki 1.800’ün üzerinde çalışanıyla BASF’yi temsil ediyor.

BASF Türkiye, halen toplam altı üretim tesisi ve İstanbul İçerenköy merkez olmak üzere diğer şehirlerdeki ofisleriyle faaliyet gösteriyor. Kimyasallar, Fonksiyonel Malzemeler ve Çözümler, Performans Ürünleri ve Zirai Çözümler olmak üzere toplam dört alanda toplanan ürünlerin satışı ile; otomotiv, elektrik ve elektronik, inşaat, deri, tekstil, deterjan, temizlik, ilaç, kozmetik, hayvan yemi, tarım ve gıda sektörlerine hizmet veriliyor.

BASF’ye bağlı olarak Türkiye’de faaliyet gösteren BASF Yapı Kimyasalları, BASF Coatings, BASF Poliüretan adlı grup şirketleri, 2014 yılının Eylül ayında gerçekleşen şirket birleşmesiyle faaliyetlerine BASF Türk Kimya San. ve Tic Ltd Şti. çatısı altında devam ediyor.

Staj Olanakları

Tedarik Zinciri Departmanı’nın Türkiye’deki ana sorumluluk alanları; Müşteri Hizmetleri Yönetimi, Satınalma Operasyonları Yönetimi, Satınalma, Fabrika Lojistiği Yönetimi, Satış ve Operasyon Planlama, Bilgi Sistemleri ve Tedarik Zinciri Kontrol Birimi, Uygunsuzluk Yönetimi, Bilgi İşlem Yönetimi ve Tedarik Zinciri Süreçler ve Projeler Yönetimidir.

 

Bilgi Teknlojileri; Avrupa Bölgesindeki müşterileri, BASF işleri ve fonksiyonları için son teknoloji bilgi ve telekomünikasyon çözümleri sunmaktadır. IT; sürekli olarak optimize edilen kalite ve maliyet ile spesifik ihtiyaçlara uygun bilgi çözüm-portföyü sağlayarak dahili müşterilerini daha fazla değer yaratmaları ve işlerini yüksek verimlilikle yönetmeleri için güçlendirmektedir.

BASF’nin Türkiye’de çeşitli ürün gruplarını barındıran ve müşteriye özel çözümler sunan 6 tane üretim tesisi bulunmaktadır.

BASF Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ