BOTAŞ Mühendis ve Tekniker Maaşları

BOTAŞ Mühendis ve Tekniker Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

BOTAŞ bünyesinde bir çok personel,memur,mühendis ve tekniker çalışmaktadır. Her zaman merak konusu olmuş olan maaşları hakkında sizler için bir araştırma yaptık. Malum bu kadar büyük bir şirket olunca insanlar çalışmak için can atıyor diyebiliriz. İnsanlar da çalışacağı kurumun personellerine ne kadar maaş veriyor merak etmesi gayet normal. BOTAŞ için iş başvurusu yapan ve kabul edilenlerin merak ettiği ilk şey “Maaşları”dır. Sizlere tek tek mühendis ve tekniker maaşları hakkında bilgi vereceğiz. Şimdi dilerseniz başlayalım.

BOTAŞ Tekniker Maaşları: Devlet kurumlarında çalışan teknikerler ile hemen hemen aynı maaşları alıyorlar diyebiliriz. Ülkemizde bildiğiniz üzere Tekniker ya da teknisyen olarak görev yapanlar MYO Mezunu olmaktadır. Ya da Meslek Lisesi Mezunu olmaktadır. Maaşları kadro derecesine göre değişebilmektedir. 1.950 TL ile 2.250 TL arasında bir maaş almaktadır. Maaş farklarındaki değişikliğin sebebi ise bahsettiğimiz gibi kadro derecesi ve eğitim seviyesidir. Yeni başlayan bir tekniker ile deneyimli bir tekniker arasında pek maaş farkı gözlemlenmemektedir.


Sponsor Bağlantı

Mühendis Maaşları: BOTAŞ da yeni başlayan ve deneyimli yani uzman personel ve mühendis farklı maaş alabilmektedir. Ortalama olarak bir mühendis 3,000 ile 3.500 TL arasında maaş alabilmektedir. Mesai kavramı olmayan bu mühendislerde mesai yapmaları dahilinde ek bir ücret ödenmez. Ancak şöyle bir durum var ki Harcırahdenilen bir durum söz konusudur. Şehir dışında çalıştığı her gün için bu ücret maaşına ek olarak yansıtılmaktadır. Günlük ortalama olarak 50 TL harcırah ücreti verilmektedir.
Mühendislik dallarından en fazla inşaat,elektrik,makine,kimya ve endüstri alanlarında mühendisi daha fazla bünyesinde çalıştırmaktadır. Maaşlara etkisi olarak yabancı dili de ekleyebiliriz. Yabancı dil bilmek gerçekten bu alanda daha fazla maaş alabilmenize fayda olacaktır. İkramiye durumları da söz konusudur. Yıl içerisinde birden fazla ikramiye alan BOTAŞ Mühendisleri bu ikramiyeler ile maaşları en az 3.500 TL gibi bir rakama çıkabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status