Doktor Maaşları

Doktor Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

Doktor maaşları birçok kişinin gündemin olan şeydir. Herkes doktorların çok kazandığını ve zengin olduğunu zanneder. Fakat aslında bu durum öyle değildir. Özellikle devlet bünyesinde çalışan pratisyen hekimler çok para kazanamıyorlar. Bu pratisyen bir hekim, ortalama olarak 4,500 TL maaş almaktadır. Aile doktoru dediğimiz kişilerin aldıkları bu maaşlar aslında ülke ortalamasına göre çok iyi sayılabilir fakat doktorlar açısından bu maaşlar az bulunmaktadır.

Bir branş üzerinde ihtisas yapmış olan doktorlar elbette maddi olarak çok daha fazla para almaktadırlar. Bir gözcü, kulak burun boğaz uzmanı ya da cerrah çok iyi paralar kazanabilir. Onların aldıkları maaşlar ameliyatlarla beraber ortalama 8,000 – 11,000 TL arasında değişebilir ancak; pratisyen bir hekim sadece muayene ederek bu parayı alıyor olması bizim açımızdan fazla bile sayılabilir.


Sponsor Bağlantı

Doktor maaşları 2017 yılında yaklaşık olarak 121 TL zam almıştır. Doktorlarda çocuk ve eş ücreti gibi birçok ücretten yararlandıkları gibi aynı zamanda döner sermaye üzerinden de para alabiliyorlar.

Doktor maaşları 2017 de birde özel hastaneler için bakacak olursak, doktorlar elbette çok daha fazla para alıyorlar. Özellikle iyi bir branşta yer alıyor ise doktorlar çok ciddi rakamlarda paralar kazanabilirler. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi hastanın yoğun olduğu illerde iyi doktorlar aylık 30,000 TL kadar para kazanabiliyorlar. Elbette bu parayı harcayacak vakitleri az oluyor olsa da, geleceğe dönük yatırım yapma fırsatları da olmuyor değil.

Kısaca doktor maaşları 2016 da 4,500 TL civarlarında olup, yeni yılda devlet 121 TL zam yapmıştır. Yapmış olduğu zammında ülkemiz ekonomisine oranla iyi bir zam olduğunu söyleyebiliriz.

Doktor Cv Örnegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status