D&R mülakat soruları

D&R mülakat soruları


LÜTFEN OYLAYIN

D&R mülakat soruları

D&r ülkemizdeki en büyük kırtasiyedir aslında. Okuma kitaplarından ders kitaplarına, hediyelik eşyalardan, dünyadaki tüm sanatçıların müzik arşivlerine kadar edinmek istediğiniz her şey tek bir adreste. Birçok yerde özellikle alışveriş merkezlerinde şubesi bulunan d&r, tabi ki çalışanlarını işe almadan önce belirli mülakatlardan geçirmektedir. Şuan 144 tane şubesi bulunan d&r birçok insanın istihdamını sağlamaktadır. Ayrıca bazılarında içerisinde okuma alanı, kafeterya gibi seçeneklerde bulunur. Peki, nedir D&R mülakat soruları?

D&R mülakatında ne sorarlar?

D&r mülakatına daha önce girmiş kişilerden araştırma yaptık ve sizin için bir başlık altında topladık. Öncelikle iş bulma sitelerinden veya mağazalarda bulunan işe başvurma formunu doldurarak işe başvuruyorsunuz. Daha sonra klasik olarak iş görüşmesine uygun görülürseniz davet ediliyorsunuz. Bu esnada herhangi bir telefonla mülakat vs. yok. Görüşmeler genelde birebir olmakla birlikte çalışacağınız mağazada yapılıyor. Ve mağaza müdürü ya da müdür yardımcısıyla ya da her ikisiyle aynı anda görüşme yapıyorsunuz. Çok uzun sürmeyen ve çok aşamalı olan mülakat çeşitlerinden bir tanesidir. Size sorabilecekleri sorulara örnek verecek olursak;
Mağazalarımızda nelerin satıldığı hakkında bilginiz var mı ? Cv örnekleri için tıklayın


Sponsor Bağlantı

Neden D&R?

Sizi seçmenin bize ne yararı olacak?

XXX bey/hanım, şimdi size soracağım sorulara hızlı ve net cevaplar istiyorum, sonrasında sorular geldi. *Oturduğunuz apartman kaç katlı ? *Apartmanda kaç basamak var ? *Eviniz kaç odalı ? *Evinizde kaç pencere var ?

Eski firma tecrübeleriniz nelerdir? (detaylı bir şekilde)

 

D&R İş Başvurusu

Bu yazımızın konusu: D&R’a iş başvurusu nasıl yapılır? Yazımızda D&R iş ilanlarını nerden bulabileceğinizden, çalışanlarından ne beklediklerinden vb. bahsedeceğiz. Ama öncesinde D&R hakkında biraz bilgi verelim.

D&R

D&R, Türkiye’de Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. bünyesinde yer almaktadır. 1996 yılında kurulmuştur. İlk mağazasını 1997 yılında İstanbul Erenköy’de açan D&R, toplumu entellektüel zevklere sahip olmaya yönlendirmek için çalışmalar yaparak sosyal sorumluluğunu yerine getirir. Bu amaçla Türkiye’de 25 ilde 144 mağazası ile hizmet vermektedir.

Entellektüel zevkler; derken kitap okumak, hobi sahibi olmak, sinemayı takip etmek ve yeni çıkan albümleri takip etmek gibi aslında insana nefes aldıran zevklerden bahsediyorduk. D&R, sizlere kitaptan müziğe, oyundan hobilere, hediyelik eşyadan filmlere kadar birçok seçenek sunar. Türkiye’de gittikçe artan D&R mağazaları ise D&R’ın hedefine ulaştığının bir göstergesidir. Ayrıca, mağazalarında yer verdikleri ürünler, kaliteli dünya markalarıdır ve çok uygun fiyatlarla müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

D&R, çok katlı mega mağazaları ile Türkiye’nin birçok noktasında Avrupa tarzı bir hizmet sunmaktadır. Türkiye’de başka bir örneği daha olmayan bu hizmet anlayışı ile D&R ziyaretçilerinin kültür, sanat ortamında eğlenceyi de deneyimlemelerini sağlamaktadır. Bu mega mağazalarında cafeleri, dinleme kulelerini, okuma alanlarını rahat ve dinlendirici bir ortam sağlayarak buluşturan D&R’da zaman zaman imza günleri, galalar ve partiler de düzenlenmektedir. D&R mağazaları genellikle işlek caddelerde yer almaktadır. Bu da müşterilerinin D&R’ı kolayca bulmalarını sağlar. Örneğin Ankara’da Kavaklıdere’de (Tunalı Hilmi) bulunan D&R, 6 katlı bir harikalar diyarıdır ve her katta cam kenarında yer alan rahat koltuklarına kurulup saatlerce kitap okuyabileceğiniz ferah bir ortamdır. Çalışanlarının güleryüzü ise bu ortama ruh katan en önemli etkendir. Dürüst, kibar, güleryüzlü ve azimli çalışanları ile büyümeye devam etmekte, müşterilerinin sadakatini kazanmaktadır.

D&R’ın Türkiye’de yaptığı şey, insanlara kitap okumayı özendirmek, gerçekten özel bir şeydir. Bu yüzden bir D&R çalışanı olmak ayrıcalıktır.

D&R İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

D&R’ın resmi web sitesinde İnsan Kaynakları sayfası bulunmamaktadır. Ancak Doğan Holding (Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş) İnsan Kaynakları sayfasına baktığımızda, D&R’ın iş ilanlarını yenibiris.com (http://www.yenibiris.com/dr-dogan-muzik-kitap-magazacilik-pazarlama-a-s-is-ilanlari?firma=19644 ) üzerinden yaptığınız görmekteyiz. Yani eğer D&R bünyesinde hangi açık pozisyonların olduğunu yenibiris.com’dan öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu ilanlara başvurunuzu yine bu adresten yapabilirsiniz. Ancak bildiğiniz üzere, bu gibi online iş ilanı sitelerine ücretsiz üye olarak ve giriş yaparak iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yenibiris.com adresine üye olduktan sonra güncel özgeçmişinizi yüklemeyi veya oluşturmayı unutmayınız.

Ayrıca size en yakın D&R mağazasına giderek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. http://www.dr.com.tr/Main/Home/ContactForm adresinden ise D&R iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.

D&R iş başvurusu ve iş ilanları için buraya tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status