Evde Şeker Yapıp Satmak

Evde Şeker Yapıp Satmak


LÜTFEN OYLAYIN

En kazançlı ve en pratik evde iş imkanlarını sizlere sunmaya devam ediyoruz. Çikolatalardan lolipoplara kadar çocuklar ve yetişkinler şekerleme yemekten hoşlanırlar. Şekerlemeler düğünler, doğum günü partileri, sevgililer günü, yılbaşı ve bayramlar gibi özel günlerde tüketilebilir. İster hobi olarak yapın isterse ek iş olarak yapın evden şeker yapımı işi aradığınız iş olabilir.

Evde şeker işi nasıl yapılır?


Sponsor Bağlantı

1- Trendleri ve büyümeleri değerlendirebilmek için şeker endüstrisini araştırın. Diğer yerel şekerleme üreticileri, şeker dükkanları ve online şeker mağazaları da dahil olmak üzere bütün olası rekabeti tespit edin.

2- Satmak istediğiniz şekerleme türlerine karar verin ve hedef pazarı tanımlayın.

3- İşletmeniz için marka adı düşünün ve daha sonra ilgili resmi kurumlarla temas kurun. Olası müşterilerin yapmayı düşündüğünüz şekerleme, tatlı veya belli türdeki şekerlemeleri tanımlamalarına kolaylıkla yardımcı olacak yaratıcı bir marka adı kullanın.

4- İşletmeniz hakkında genel bilgi veren bir iş planı hazırlayın. İş planınız işletmenizi nasıl finanse etmeyi, pazarlamayı ve idare etmeyi düşündüğünüzü belirtsin.

5 Şekerleme yapımında kullanılacak malzemeleri satan, şekerlemeleri paketleyen, gönderen ve müşterilere sunan yerel satıcıları ve aynı zamanda online tedarikçileri araştırın. Çeşitli kalıplar, şeker kremaları, gıda boyaları, süsleme aletleri, şekerleme termometresi, şekerli tatlandırıcılar, süsleme kalemleri, süsleme çantaları ve lolipop çubukları gibi şekerlemeleri süslemenize ve yapmanıza yardımcı olacak malzemeleri satın alın. Selofan torbalar, kutular ve kurdeleler gibi paketleme malzemelerinizi seçin.

6- Evinizde ofis gibi hizmet verebileceğiniz bir alan oluşturun. Malzemelerinizi depolayabileceğiniz ve siparişlerinizi sıraya koyabileceğiniz yeterli alanınız olmalıdır. Çalışma masası, uzun masa, sandalye, bilgisayar, telefon ve genel ofis malzemeleri ile çalışma alanınızı donatarak evden şekerleme yapımı işiniz için çalışma alanı yaratın.

7- Yeteneğinizi göstermek için şekerlemelerden örnekler hazırlayın. Şekerlemeleri yaparken sizi görüntülemesi ve bitmiş ürünlerinizin fotoğraflarınızı çekmesi için bir fotoğrafçı ile anlaşın. Bu fotoğrafları internet sitenizde ve basılı pazarlama malzemelerinizde kullanabilirsiniz.

8- Yaptığınız şekerlemelerinizin tanıtımına yardımcı olacak logo, kartvizit, broşür ve el ilanlarını tasarlaması için bir grafik tasarımcı ile birlikte çalışın. İnternet sitenizi kurması için bir web tasarımcı ile anlaşın.

9- İşinizle ilgili bütünleyici hizmetler sunan yerel işletme sahipleri ile ağ kurun. Düğün organizatörleri, pastaneler, parti organizatörleri, çiçekçiler ve gelinlik mağazaları ile temas kurun. Kendi internet sayfalarında veya mağazalarının içerisinde sizin reklamınızı yapabilirler. Müşterilerinin sizin hedef kitlenize uygun olduğundan emin olun.

10- İşletmenizin tanıtımına yardımcı olması için yerel işletme ve meslek birliklerine katılın. Yaptığınız şekerleme örneklerinden üyelere ikram edin.

İhtiyacınız olanlar

Bilgisayar
İnternet
İş planı
Satıcılar
Tedarikçiler
Şekerleme kalıpları
Şekerli krema
Gıda boyaları
Süsleme aletleri
Şekerleme termometresi
Süsleme kalemleri
Süsleme çantaları
Lolipop çubukları
Selofan torbalar
Çeşitli boş kutular
Kurdele
Ofis
Telefon
Masa
Sandalye
Logo
İnternet sitesi
Broşür
Tasarımcı

Hemen kazanmaya başlamak için

Eğer acil paraya ihtiyacınız var ve evlere şeker işi veren firmalarla irtibata geçerek onlar için şekerler yapabilirsiniz. Bunun için yazımıza yorum yaparsanız ihtiyaç sahipleri sizinler iletişime geçebilirler. Sadece şeker üzerine bile sayısız evde iş imkanı mevcuttur. Sizin için en uygun iş imkanını kendiniz belirlemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status