Evde Yemek Yaparak Para Kazanın

Evde Yemek Yaparak Para Kazanın


LÜTFEN OYLAYIN

Evden çalışmak isteyen annelere uygun çok sayıda iş tipi vardır. Bunlardan biri de yemek işidir. Yemek pişirmeyi biliyorsanız ve aileniz ile arkadaşlarınız yemekleriniz için sürekli size övgüler yağdırıyorlarsa bu yeteneğinizi evden çalışabileceğiniz bir işe dönüştürebilirsiniz.

Bu işe nasıl başlanacağı ve bu işte nasıl başarı sağlanacağı ile ilgili bu yazımızı sizler için hazırladık. Dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.


Sponsor Bağlantı

Yeni başlayanlar için söyleyelim ilk yapmanız gereken ne tür yemekler hazırlayacağınıza karar vermek. Bilmediğiniz birşeyi yapıp satmaya kalkmayın. Tatlılar konusunda iyiyseniz buna öncelik verin. Kanape hazırlamakta üstünüze yoksa o zaman sizin yapmanız gereken yiyecek bu olmalı. İşinizi kurmak için büyük bir sermayeye de gerek yok. Malzemelerden çoğu zaten her zaman evinizde bulunmakta. Eğer bu malzemeler yetersiz kalır diyorsanız biraz alışverişin zararı olmaz.

Küçük çaplı yemek işinde pazarlama stratejisi isminizin kulaktan kulağa yayılmasıdır. Ailenize ve arkadaşlarınıza işinizden bahsedin onlar da başkalarına bahsederler size bir sürü iş gelir. El ilanı ve broşür bastırarak dağıtın. Çevrenizdeki etkinliklerde yiyeceklerinizi dağıtın. Az miktarda yaparak bütçenizi aşmamış olursunuz. İmkanınız varsa biraz bağış yapın. Mesela huzurevlerinde, toplum merkezlerinde yiyeceklerinizi bedava dağıtabilirsiniz. Ne kadar fazla sayıda insan tanırsanız o kadar iş kaparsınız.

Yeni şeyler denemekten çekinmeyin. İnsanların seveceği değişik yemekler yapın. Hipermarketlerinrestaurantlarına ve pastanelerine ürünlerinizi satmayı deneyin. Böylece sadece para kazanmakla kalmaz reklamınızı da yapmış olursunuz.

Evde yemek işinin sırrı insanların sizi fark etmesini sağlamaktır. Ne kadar çok sayıda insan tarafından tanınırsanız işiniz de o derece büyür. Atıştırmalıklarınız kaliteliyse ve insanlar tarafından çok sevilirse özellikle bayramlar da olmak üzere tüm yıl boyunca iş yaparsınız. İş sıkı çalışmanıza ve konsantre olmanıza bakar.

 

Ne Kadar Kazanabilirim?

Kazancınız için tabi ki kesin rakamlar vermek oldukça güç.Çevremizde bu işi yapan ev hanımlarını baz alırsak aylık 700 TL’den 2000 TL’ ye kadar kazanmanız mümkün olmaktadır. Özellikle çevrenizde ev yemeğine hasret kalmış şirket çalışanları bulunuyorsa aylık olarak düzenli bir ek gelire sahip olabilirsiniz.

 

Bir An Önce Başlamak İçin Ne Yapabilirim?

Öncelikle yazımıza herhangi bir iletişim adresinizle birlikte(mail adresi vb.) nerede yaşadığınızı ve nasıl yemekler yapabileceğinizi anlatan bir yorum bırakabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç sahipleri sizlerle iletişime geçebilirler. Yorum yaparken lütfen kendinizi ve işinizi iyi anlatan yazım kurallarına uygun cümleler seçin. Aksi takdirde yorumlarınız onaylanmayabilir. Şimdiden güzel yemek yapan ev hanımlarına bol kazançlar diliyoruz.

 

Evde Yapabileceğiniz Farklı Yemek İşleri

1- Evde salça yapımı

2- Evde konserve yapımı

3- Evde pasta yapımı

4- Evde reçel işi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ