Filli boya mülakat soruları

Filli boya mülakat soruları


LÜTFEN OYLAYIN

1988 yılında kurulan Betek Boya  Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan yüksek talep şirketin büyük bir hızla büyümesini sağlamıştır. Betek, inşaat malzemeleri konusunda edindiği tecrübe ve güçle yeni pazar arayışlarına girmiş ve inşaat boyalarını da ürün gamına dahil etmiştir.

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, 1993 yılında inşaat boyaları alanına, Avrupa’nın en büyük boya markası Caparol ile teknolojik işbirliği yaparak adım atmıştır. İki şirketin işbirliği, hem Betek hem de Türk Boya Sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; Filli Boya markası, Avrupa’nın boya konusundaki teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek, boya sektörüne ilk yabancı sermaye girişini de sağlamıştır.


Sponsor Bağlantı

En güncel üretim teknolojilerini kullanarak, tüketici taleplerini yönlendiren, boya sektöründe çığır açan ürünlerle “kaliteli üretim yapan, öncü ve yenilikçi marka” kimliği kazanan Betek, çok kısa bir sürede -ve sanayide örnek gösterilen biçimde- boya sektörünün en güçlü firması olmuş, 2001 itibariyle boya sektöründe pazar liderliğine yükselmiştir. Betek, sektördeki lider pozisyona ulaşırken marka yatırımının da önemine inanarak bu yönde sürdürülebilir şekilde yatırımlar yapmış, tüketicilerimizin kalbini fetheden Filli Boya markasını yaratmıştır. Binin üzerinde çalışanı, 3.000’e yakın satış noktası ile Betek, sektöre damga vurmuş, sadece boya sektörü değil Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında önemli bir konuma yükselmiştir.

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş.,  gelişim sürecinde 2003 yılı önemli bir mihenk taşı niteliğindedir. Betek bu tarihte ısı yalıtımı alanındaki faaliyetlerine başlamış, ülkemiz geleceği adına bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü “yalıtım” alanındaki çalışmalarıyla bu sektörde liderlik görevini üstlenmiştir. Betek AŞ, Gebze’deki 152 bin m2‘lik alanda, boya ve ısı yalıtım sistemlerinin tüm ana bileşenlerinin üretimini gerçekleştirdiği, 380 bin ton boya, 240 bin ton kuru harç ve 770 bin m3 EPS ısı yalıtım levhası üretim kapasiteli ülkemizin ilk entegre tesisi ile, boya sektöründe olduğu gibi yalıtım sektöründe Türkiye’nin öncü kuruluşu konumundadır.

Filli boya mülakatında ne sorarlar?

İlk önce sizi arıyorlar ve telefonda mülakat yapıyorlar. Telefon mülakatında uygun görülürseniz yüz yüze mülakata davet ediliyorsunuz. Genelde burada birebir görüşmeden ziyade insan kaynaklarından bir kişi, işe başlayacağınız departmanın sorumluları ile toplu bir görüşme yapıyorsunuz. Burada da sizin kendinizden bahsetmenizi istiyorlar diğer yandan onlar soru soruyorlar bazen gittikçe soru sorma hızları artabilir. Bu basamakta gelecek soru tipleri ise şu şekilde;

Türkiye’deki Ar-Ge hakkında ne düşünüyorsun?

Şirketimiz hakkında ne biliyorsunuz?

İşe başladığınızda izleyeceğiniz yol nedir?

Neden sizi tercih edelim?

 

Mülakat Deneyimi

Mülakata çağrıldığımda ilk olarak şirkete ait bir form doldurdum. Kişisel bilgilerim, aile bilgileri vs. soruluyordu. Bu bilgileri doldurduktan sonra görüşme odasına alındım ve birebir mülakat başladı. Ben iki kişi ile aynı anda görüştüm, çok rahat bir görüşme oldu. Klasik sorular soruldu. kendinizi 5 yıl sonra nerede görüyorsunuz, kendinizle ilgili olumlu-olumsuz özellikleriniz nelerdir, vs. Mülakat bitiminde uygun görülürsem daha sonra İngilizce sınavı için ve yönetici ile görüşme amacıyla da çağrılacağımı belirttiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status