Hakim Maaşları

Hakim Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

Hakim maaşları 2017 yılında diğer birçok maaş gibi zamlanmış olup, yeni yılda ciddi artış ile verilecektir. Hakimlerin yaptıkları işlere oranla aldıkları maaşın iyi olduğunu ve iyi kazandıklarını da ayrıca söyleyebiliriz. Hakim maaşları 2017 de sadece hakimin hizmet yılına göre değişiklik göstermektedir. Hakim hizmet yılını eğer artırmış ise derecesi de yükselecek ve böylelikle daha fazla maaş alacaktır.

Hakim maaşları 2017 de nasıl değişiklik gösterecek ve hakimler ne kadar maaş alacak bugün ki yazımızda hepsini konuşacağız. Öncelikli olarak hakimlerin Ocak ayında bir zam aldıklarını ve bu zammın birinci zam olduğunu belirtelim. Bir sonraki zam ise Hazirana ayında gelecek olup, devlet belli bir oranda zamlarını gerçekleştirmektedir.


Sponsor Bağlantı

Hakim maaşları 2017 de hakimlerin derecelerine göre verilmektedir. Derecesi yüksek hakimler elbette maaş olarak da daha yüksek alacaklardır.

8. derecede bulunan hâkim – 8/3 – 2 yıl hizmet: 6.086 TL almaktadır. 8. derece en düşük derece olup, şuanda ülkemizdeki en düşük hakim maaşı 5.086 TL’dir.

1. derecede bulunan hakim – 1/1 – 15 yıl hizmet: 7.459 TL almaktadırlar. 1. derecenin en yüksek maaş almasının yanında birde en yüksek maaşı alan birinci sınıf hakimler bulunmaktadır.

1. sınıf hakim – 1/4 – 21 yıl hizmet: 9.801 TL almaktadırlar. En yüksek maaşı alan birinci sınıf hakimleri hakimler arasında en fazla maaşı alanlardır.

Hakim maaşları 2017 yılında bu şekilde olup, Haziran ayında da yine aynı oranlarda ikinci bir zam yapılması beklenmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ