Hemşire Maaşları

Hemşire Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

Hastanelerin en aktif rol oynayanları hemşireler belki doktorlardan fazla ortalıkta görünmekte ve çok sıkı bir şekilde çalışmaktadırlar. Aldıkları maaşları ise kimilerini tatmin ederken kimilerini edemiyor. Bu hemşireler net olarak 3,454 TL maaş almaktadırlar. Aldıkları paranın Türkiye standartlarında çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda doktorlar gibi hemşireler de kaldıkları nöbet başına para almaktadırlar. Bu sayede maaşları da biraz daha olsa artmaktadır.

Hemşire maaşları 2017 yılında yaklaşık olarak 90 TL artmıştır. Bu artışın en büyük sebebi ise her zaman olduğu gibi enflasyon olmuştur. Enflasyon oranlarına bağlı olarak artış yağan devlet aynı zamanda hemşireler içinde çocuk parası vermektedir. Eğer 0 – 6 yaş arasında çocukları var ise devlet tarafından birde bunun için para alabiliyorlar. 0-6 yaş grubu çocuklar için 40,95 lira tutarında, diğer yaş gruplarında yer alan çocuklar için 20,83 lira tutarında aile yardımı ödeneği verilmektedir. Çocuklar büyükçe yardım miktarı da elbette aynı oranda azalmaktadır.


Sponsor Bağlantı

Hemşire maaşları 2017 yılında Ocak ayında bu zammı almış olup, bir sonraki maaş zamanı ise Temmuz ayı olacaktır. Genellikle devlet Ocak ve Temmuz aylarında bu zamları verdiği için tüm devlet memurları Ocak ve Temmuz aylarını beklemektedir. Bu aylarda alacakları 200– 250 TL’lik bir zam onların ellerini elbette çok ciddi şekilde rahatlatacaktır.

Hemşire maaşları 2017 yılında da çok ciddi şekilde artmayacak ve bu oranlara benzer oranlarla zam verilecektir. Enflasyonun artması sebebi ile zam veren devlet düşmesi halinde de zam oranını daha da kısacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ