Hewlett-Packard Staj Başvurusu

Hewlett-Packard Staj Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

HAKKINDA

Hewlett-Packard Şirketi (kısaca HP), merkezi ABD’de Palo Alto, Kaliforniya’da bulunan çok büyük bir uluslararası şirkettir. Bilgi işlem, baskı sistemleri ve sayısal görüntüleme donanımları üreticisidir. Ayrıca yazılım ve hizmet sağlayıcısıdır.

HP, 1939 yılında Bill Hewlett ve Dave Packard tarafından bir test ve ölçü cihazları üretici şirketi olarak kurulmuştur. İlk ürünü Model 200A ismindeki hassas ses osilatörü idi. İlk kişisel bilgisayar olan Hewlett-Packard 9100A’yı 1968 yılında üretmiştir. Daha sonra, 1970’li yıllarda hesap makinesi, 1980’li yıllarda inkjet, laser yazıcı ve tarayıcı, 1990’lı yıllarda masaüstü, dizüstü ve sunucu bilgisayarları üretimine başlamıştır.


Sponsor Bağlantı

2002 yılında Compaq şirketi ile birleşen HP şirketi, ayrıca HP-UX, Tru64 ve OpenVMS işletim sistemleri; PA-RISC, IA64 ve Alpha mikroişlemcilerini; HP 9000 ve ProLiant sunucu ve iş istasyonlarını ve OpenView gibi yönetim yazılımları üretmektedir.

Compaq ile yapılan birleşmenin organizasyon anlamında yeterince hazmedilememesi ve hedeflenen performansın ortaya konulamaması sonucu, HP’nin CEO’su Carly Fiorina, 2005 yılı başında hissedarların talebi doğrultusunda görevinden ayrılmak durumunda kalmıştır. 2005 yılında şirketin başına CEO olarak Mark Hurd gelmiştir. Mark Hurd’un bu görevinden ayrılmasından sonra da 2011 yılından itibaren yeni CEO Meg Whitman olmuş ve şirket halen onun yönetimindedir.

“Basari; liderlik, odaklanma, uygulama ve en önemlisi mükemmel ürünler ve hizmetler arasindaki tutarliliga dayanir.HP’yi dünyanin dört bir yanina tasimak için yillar süren bir yolculuga basladik ve HP’nin büyümesini saglayacak bir plani devreye soktuk.Varmamiz gereken yeri biliyoruz ve bu yönde ilerliyoruz.Bulut, güvenlik ve temel verilere odaklanarak ana pazarlarimiza yeni ürünler sunmaya devam ediyoruz.Üstün kaliteli ürünlerimiz ve güçlü özelliklerimizle büyük firsatlar elde edecegimizi düsünüyoruz. Yolculugumuzun sonraki asamasinda basarili olmamiza yardimci olacak kisilere, plana ve tesise sahibiz.”

Meg Whitman, HP President and CEOHP Baskani ve CEO’s

Staj Olanakları

HP olarak, büyük fikirler ve bir sonraki büyük keşif için çabalamaktayız. “İcat” bir sözcükten çok daha fazlasını ifade ediyor: Kim olduğumuzu gösteriyor. Yaptığımız her çalışma ile teknolojiyi müşterilerimiz için daha pratik, kullanışlı ve değerli hale getirmeye çalışıyoruz. Bize katılmak ister misiniz?

Hewlett-Packard Türkiye’de ögrenimleri süresince is hayatiyla ve bilisim sektörü ile ilgili staj deneyimleri elde etmek isteyen ögrencilere her yil yaz dönemi boyunca belirli sayida staj olanagi sunulmaktadir.

Hewlett-Packard Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status