İmam Maaşları

İmam Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

İmam maaşları 2017 yılında diğer devlet memurları ile birlikte zam almış ve artmıştır. Devlet memuru sayılan imamlarla beraber müezzin, vaiz ve müftü gibi birçok din görevlisinin maaşları beli oranlarda ülkemizde artırılmıştır. İmam maaşları için devlet %3 – %4 civarlarında bir zam verirken, diğer tüm devlet memurları ile aynı eşit oranda zam vermiştir. Elbette bugün baktığımız zaman bazı imamların maaşları daha düşük iken bazılarının ki daha fazla olabilir. Yılına ve derecesine bağlı olarak değişiklik gösteren maaşlar imamlar için yeterli olabilir diyebiliriz.

İmam maaşları 2017 ne kadar diye bakacak olursa şunları söyleyebiliriz. Bugün işe yeni başlamış olan bir imam; 1.800 TL civarlarında para alırken, uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir diğer imam ise 3.300 TL civarlarına kadar maaş alabilir.


Sponsor Bağlantı

İmam maaşları 2017 de aslında ortalama ve sabit bir zam alırken yine diğer tüm mesleklerde olduğu gibi derece ve hizmet yılına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İmam maaşları Ocak ayında bu zammı alırken, Temmuz ayında ise yeni yani ikinci bir zam gelecektir. Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında zam alan devlet memurları, zamlarının içerisine aynı zamanda çocuk ve evlilik yardımı gibi yardımlar içinde zam almıyorlar. Alınan yardımların içerisine zammın verilmiyor olması aslında birçok kişi tarafından eleştirilse de devlet bu konuda haklıdır.

İmam maaşları 2017 de bu şekilde verilirken, ilerleyen dönemlerde daha fazla zammın gelmesi de mümkün olabilir. İmam ve din görevlilerinin maaşlarını takip etmek için internet sitemizi takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status