ING Bank Mülakat Soruları

ING Bank Mülakat Soruları

İng İnsan Kaynakları işe alım ve mülakat süreçleri, iş başvurusu yapılan pozisyonun gerektirdiği özelliklere göre değişim gösteriyor. Banka mülakatları konusunda anlattığımız işe alım ve mülakat süreçleri gibi, İng Bank’ın süreçlerinde de yetenek ve kişilik testleri, grup mülakatları, vaka çalışmaları ve bire bir mülakat yöntemleri kullanılabiliyor.

ING Bank mülakat soruları nelerdir?

Yazılı sınavı başarı ile tamamlayan her aday ING Bank yetkilileri tarafından sözlü mülakata çağrılır. Davet edilen adaylar insan kaynakları yöneticilerinin karşısına çıkar ve çeşitli sorular kendilerine yöneltilerek cevap alınır. Verilen cevaplar yetkili kişi tarafından değerlendirilir ve olumlu bir değerlendirme söz konusu ise işe kabul gerçekleşir. Şimdi mülakat sırasında hangi adaylara yönlendirilmesi muhtemel sorulara daha yakından bakalım.


Sponsor Bağlantı

–          Baskı altında çalışabileceğiniz düşünüyor musunuz?

–          Bir şirket kuracaksınız ve konumu siz belirleyeceksiniz. Hangi kriterleri göz önünde bulundurursunuz?

–          Artı ve eksi yönleriniz nelerdir?

–          Satış yapma konusunda kendinizi başarılı görüyor musunuz?

–          Neden pazarlama departmanını seçtiniz?

–          Bankamız hakkında neler biliyorsunuz?

–          Sinirlendiğiniz bir olay karşısında tepkiniz ne olur? Ani sinirlenmeleriniz var mıdır?

–          Yani bir şube açılacak ve açılacak şubenin hangi semtte olacağına siz karar vereceksiniz. En çok kar edecek şubeyi hangi semtte açarsınız?

İng İnsan Kaynakları iş başvurusu için İng Bank iş ilanlarına İng’nin kendi sitesinden ve kariyer.net üzerinden ulaşabilirsiniz. Özellikle kendi web sitesi üzerinden cv doldurmanızı değerlendirilmek istediğiniz illeri de seçebildiğiniz için sizlere tavsiye ediyoruz.

İng Bank Yetkili Yardımcısı ve Alt Pozisyonlar İşe Alım ve Mülakat Süreci

Yetkili Yardımcısı ve daha tecrübesiz pozisyonlar için iş başvurusu yapıp mülakat daveti alırsanız, öncelikle bir yeterlik ölçüm testine tabi tutulacaksınız. Pozisyon için gerekli ise farklı testler uygulanması da söz konusu olabilir. İng iş başvurusu yaptıktan sonra 6 ay içerisinde bu test için bir davet almadıysanız, cv’nizin arşive kaldırıldığını düşünebilirsiniz. Benzer şekilde yeterlik testinde 2 kez başarısız olursanız değerlendirmeye alınmazsınız. Test sonucu olumlu ise İng İnsan Kaynakları uzmanları tarafından birebir mülakat daveti alarak sürece devam edebilirsiniz.

İng Gişe Yetkilisi mülakat sürecinde öncelikle şube müdürü ile görüşmeniz olasıdır. Şube müdürleri sizinle yaptıkları klasik mülakatta, bankacılık sektörü ile ilgili düşüncelerinizi, neden bu alanda kariyer yapmak istediğinizi anlamaya çalışan mülakat soruları da yönelteceklerdir.

İng Staj görüşmeleri ve mülakatları da yeterlik ölçüm testleri ile başlamaktadır. Bu test sonrasında başarılı olursanız, grup mülakatı aşamasına geçebilirsiniz. Grup mülakatını tamamladıktan sonra yine insan kaynakları uzmanı ile birebir mülakat yapıp süreci tamamlarsınız.

– – – –

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ