İş Bankası mülakat sürecinde yazılı sınav, değerlendirme merkezi uygulamaları, yetkinlik bazlı mülakatlar, panel mülakatları ve kişilik envanterleri uygulanmaktadır.


Sponsor Bağlantı

Mülakat sürecinin ilk etabı olan yazılı sınav bölümünde, daha çok hızlı karar verme yetisine dayalı mantık sorularından oluşan bir test yapılıyor. Bu yazılı sınavdan olumlu sonuç çıkması sonucunda kişilik envanteri çıkartılıp, adayın pozisyona uygun olup olmadığı netleştiriliyor. Bu ilk aşamadan sonra İş Bankası İnsan Kaynakları sizi mülakata davet ediyor.

Sözlü mülakat sürecinde yetkinlik bazlı mülakat tekniği uygulanarak adayın geçmişte yaptığı işler, gösterdiği davranışlar, aldığı sorumluluklar gibi verilerden yararlanarak bir karara varılmaya çalışılır. Yetkinlik bazlı mülakat sonucunda başarılı bir sonuç ortaya çıkarsa, en az iki kişinin katılımı ile panel mülakatı sürecine geçiliyor.

İş Bankası İş Başvurusu

İş Bankası belirli dönemlerde Memur Alımı, Uzman Yardımcısı Alımı ve Bölge Memuru Alımı sınavları ve mülakatları organize etmektedir. Bu pozisyonlar için iş başvurusu koşulları genel olarak şu şekilde genellenebilir:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

– 30 yaşını aşmamış olmak

– Kamu haklarından yoksun bulunmamak

– Herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak

– Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak

– Sağlık durumunun iyi olması

– Daha önce İş Bankası sınavlarında başarısız sonuç almamış olmak

– Belirtilen bölümlerde 4 yıllık üniversite mezunu olmak

İş Bankası bu pozisyonlar dışında Müfettiş Yardımcısı, Uzman Yardımcısı, Çağrı Merkezi ve Operasyon Elemanı gibi genel müdürlük pozisyonları için de işe alım yapmaktadır. İş Bankası iş ilanları için en sağlıklı kaynak, İş Bankası’nın kendi web sitesidir.

Adaylar işe yerleştirildikten sonra İş Bankası’nın “İŞ’e Merhaba” programına dahil olarak 4 aylık bir programa başlarlar. Bu süreç ile birlikte hem İş Bankası’nın genel uygulamalarının eğitimi hem de kişinin çalışacağı ortama tamamen uyum sağlaması tamamlanmış olur.

İş Bankası iş ilanları için buraya tıklayınız.