İş Bankası Mülakat Soruları

İş Bankası Mülakat Soruları


LÜTFEN OYLAYIN

İş Bankası İnsan Kaynakları ekibi tarafından yürütülen İş Bankası mülakat süreci, genel formatta diğer banka mülakatlarına çok benziyor.

İş Bankası mülakat sürecinde yazılı sınav, değerlendirme merkezi uygulamaları, yetkinlik bazlı mülakatlar, panel mülakatları ve kişilik envanterleri uygulanmaktadır.

Mülakat sürecinin ilk etabı olan yazılı sınav bölümünde, daha çok hızlı karar verme yetisine dayalı mantık sorularından oluşan bir test yapılıyor. Bu yazılı sınavdan olumlu sonuç çıkması sonucunda kişilik envanteri çıkartılıp, adayın pozisyona uygun olup olmadığı netleştiriliyor. Bu ilk aşamadan sonra İş Bankası İnsan Kaynakları sizi mülakata davet ediyor.


Sponsor Bağlantı

Sözlü mülakat sürecinde yetkinlik bazlı mülakat tekniği uygulanarak adayın geçmişte yaptığı işler, gösterdiği davranışlar, aldığı sorumluluklar gibi verilerden yararlanarak bir karara varılmaya çalışılır. Yetkinlik bazlı mülakat sonucunda başarılı bir sonuç ortaya çıkarsa, en az iki kişinin katılımı ile panel mülakatı sürecine geçiliyor.

İş Bankası mülakat soruları nelerdir?

İş bankası personel alımlarında yazılı sınavdan başarılı sonuç alan ve mülakata çağrılan kişilere aşağıdaki sorular sorulmaktadır.

  • Yaptığınız dikkat çekici bir iyiliği söyler misiniz?
  • Başarmış olduğunuz bir zorluğu anlatır mısınız?
  • En son kimi hangi nedenle ikna etmeye çalıştınız?
  • Biri size bir şey söylemeden onun ne ihtiyaç duyduğunu anlayabilir misiniz?
  • İnsanları hangi şekillerde etkilersiniz?
  • İş Bankası hakkında neler biliyorsunuz?
  • Neden İş Bankası?
  • En kötü yönünüz nedir?
  • En son kime hangi şekilde yardım ettiniz?
  • Ne tür araştırmalar yapıyorsunuz? Bahseder misiniz?

İş Bankası İş Başvurusu

İş Bankası belirli dönemlerde Memur Alımı, Uzman Yardımcısı Alımı ve Bölge Memuru Alımı sınavları ve mülakatları organize etmektedir. Bu pozisyonlar için iş başvurusu koşulları genel olarak şu şekilde genellenebilir:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

– 30 yaşını aşmamış olmak

– Kamu haklarından yoksun bulunmamak

– Herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak

– Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak

– Sağlık durumunun iyi olması

– Daha önce İş Bankası sınavlarında başarısız sonuç almamış olmak

– Belirtilen bölümlerde 4 yıllık üniversite mezunu olmak

İş Bankası bu pozisyonlar dışında Müfettiş Yardımcısı, Uzman Yardımcısı, Çağrı Merkezi ve Operasyon Elemanı gibi genel müdürlük pozisyonları için de işe alım yapmaktadır. İş Bankası iş ilanları için en sağlıklı kaynak, İş Bankası’nın kendi web sitesidir.

Adaylar işe yerleştirildikten sonra İş Bankası’nın “İŞ’e Merhaba” programına dahil olarak 4 aylık bir programa başlarlar. Bu süreç ile birlikte hem İş Bankası’nın genel uygulamalarının eğitimi hem de kişinin çalışacağı ortama tamamen uyum sağlaması tamamlanmış olur.

– – – –

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status