Kaymakam Maaşları

Kaymakam Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

İlçelerin yöneticisi olan kaymakamlar devleti daha doğrusu Cumhurbaşkanlığı makamını temsil ettikleri için son derece önemli bir konumda yer almaktadırlar. Bugün birçok kaymakamın ve valinin gayet iyi maaş aldıklarını da söyleyebiliriz. Bugün baktığımız zaman bir kaymakam ortalama 4,880 TL maaş almaktadır. Yaptıkları işlere ve harcamalarına bakılacak olursa son derece iyi para aldıklarının altını çizebiliriz.

Kaymakam maaşları 2017 de çok zamlanmamış olsa da, kaymakamlar ev kirası, elektrik, su, ve yakıt gibi birçok faturanın sorumluluğunda değillerdir. Durumun böyle olması da maaşlarının çok iyi olduğunu göstermektedir. Bugün kira, elektrik, su ve yakıt ücretlerinin ortalama 700 TL olduğunu düşünürsek, maaşları ortalama 5,380 TL civarlarında olacaktır. Bunun içerisinde elbette aile yardımı ve eş parası gibi paralarda dahildir.


Sponsor Bağlantı

Kaymakam maaşları 2017 yılında ne kadar zamlandı sorusuna ise şöyle cevap verebiliriz. 2017 yılında 4,762 TL iken, bu yıl 4,882 TL olmuştur. Kısacası ortalama 150 TL civarlarında bir zam yapılmıştır. Devlet bünyesinde çalışan herkes maaş zammı alırken, kimileri çok alırken kimileri ise daha az zam almaktadır. Kaymakamlarında bu az zam alanlardan olduğunu söylersek yalan olmaz.

Kaymakam maaşları 2017 de bu şekilde olup, ilerleyen yıllarda da elbette artacaktır. İkinci bir zam alacak olan kaymakamlar 2017 Temmuz ayını beklemektedirler. Orada da ortalama 700 TL civarlarında bir zam alacak olan kaymakamlar, toplamda neredeyse 5,000 TL civarlarına kadar çıkmış olabilecekler diyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ