Media Markt Mülakat Soruları, İş Başvurusu

Media Markt Mülakat Soruları, İş Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

MediaMarkt

MediaMarkt, Türkiye’de ilk mağazasını 2007 yılında İstanbul / Ümraniye’de açmıştır. Ancak MediaMarkt’ın başarı hikayesi, elektronik perakende sektöründe öncü bir şirket olarak çıktığı yolda 1970’lere dayanmaktadır. 1970’li yıllara döndüğümüzde Avrupa’da, elektronik eşya kullanımı o yıllarda çok yaygın değildir. Ayrıca, farklı türden bir elektronik eşya, farklı dükkanlarda satılmaktaydı. MediaMarkt’ın kurucuları Helga ve Erich Kellerhals, Walter Gunz ve Leopold Stiefel isimli 4 girişimci, Avrupa’da daha önce hiç görülmemiş bir şey yaptılar, 1979 yılında MediaMarkt adında bir elektronik perakende mağazası açtılar. Bu ilk mağazaları Almanya’nın Münih şehrinde açılmıştır.


Sponsor Bağlantı

Ürün çeşitliliği, kaliteli hizmet ve uygun fiyat MediaMarkt’ı diğerlerinden farklı yapan noktalardan sadece birkaçıdır. Navigasyon cihazlarından dijital fotoğraf makinelerine, dizüstü bilgisayarlardan kahve makinelerine, oyun konsollarından cep telefonlarına kadar 50000’e yakın ürün çeşidini müşterileri ile uygun fiyata buluşturmaktadır. 1979 yılında Almanya’da açılan ilk mağazaları ile ortaya çıkan MediaMarkt, bugün 35. yılında dünyada 14 ülkede 700’den fazla mağazası ile hizmet vermektedir. Ayrıca mediamarkt.com adresinden online satış yapmaktadır.

Türkiye’de ilk mağazasını Ümraniye’de açtığından bahsetmiştik. MediaMarkt’ın bugün itibari ile 14’ü İstanbul’da olmak üzere tüm Türkiye’de toplam 39 mağazası bulunmaktadır. Bu mağazalarında elbetteki çalışanlarından güç alarak hizmet vermektedirler. “Her şeyin temeli insandır.” diyen MediaMarkt çalışanlarına rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır. Çalışanlarına daha çok sorumluluk vererek onları daha rahat bırakmaktadırlar. Böylece çalışanlarının, işi sahiplenmelerini sağlarlar.

Media Markt Mülakat Soruları:

 1. Media Markt mülakatları genelde yüz yüze gerçekleşmektedir. Pozisyonunuz ile alakalı olarak iş tanımı size mülakat sırasında sunulmaktadır.
 2. Ardından Mevcut durumunuz göz önüne alınarak bu konu irdelenmektedir. Branşınızla ilgili teknik bilgi soruları oldukça fazla sorulacak ve verdiğiniz cevaplardaki eminlik dikkate alınacaktır.

Kariyer hedefiniz de kurum için oldukça önemlidir. Buna ek olarak Media Markt uzun süreli çalışanlar isteyen bir kuruluştur bu nedenle ne süre boyunca bu kadroda yer almak istediğiniz önem taşımaktadır.

Maaş beklentiniz de ilk aşamada oldukça önemli. Firmanın önereceği bütçe ile sizin beklentilerinizin uymasına önem veriliyor.

MediaMarkt İş Başvuru Adresleri

MediaMarkt’a iş başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle MediaMarkt iş ilanları listesini görmeniz gerekmektedir. İş ilanlarını görebilmenin en pratik yolu şüphesiz internet… İnternet size bu konuda oldukça fazla imkan sunar. İş başvurusu için aşagıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

http://www.kariyer.net/media-markt-is-ilanlari-c11914-p2090/

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/shop/kariyer_firsatlari.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Ayfer karakuş dedi ki:

  Bir türlü ulasamıyorum n
  Bn baumax kasa şefliğinde sef olrakak çalıştım fakat siinle calışmayı çok istiyorum cünkü personele deger veren bir firmasınız.
  Tsk ederim
  Saygılarımla

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status