Mercedes-Benz Mülakat Soruları

Mercedes-Benz Mülakat Soruları


LÜTFEN OYLAYIN

Mercedes staj başvurusu için kariyer.net üzerinden ilanları takip edebilir ya da Mercedes Benz Türk İnsan Kaynakları ekibinin kendi siteleri üzerinde oluşturdukları ilanları takip edebilirsiniz.

Mercedes Benz staj programları üniversite öğrencileri, Teknik Lise ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve Endüstri Meslek Ticaret Lisesi öğrencileri için farklılıklar gösteriyor.


Sponsor Bağlantı

Mercedes 4 Yıllık Üniversite ve Zorunlu Staj Başvurusu

Eğer 4 yıllık eğitim veren bir üniversitede okuyorsanız (hala öğrenciyseniz) ve staj zorunluluğunuz varsa her yıl yaz döneminde yapılan programa staj başvurusu yapabilirsiniz. Mercedes yaz dönemi staj başvurusu için 2 Ocak – 2 Nisan tarihleri arasında vaktiniz var. Başvurular yalnızca online olarak yapılabiliyor.

Teknik Lise ve Meslek Yüksekokulu Staj Başvurusu

Staj Başvuruları 6 Ocak 2014 tarihinden 28 Şubat tarihleri arasında yapılabiliyor. Teknik Lise ve Meslek Yükseokulu öğrencileri Mercedes staj başvurularını Hoşdere Otobüs Fabrikası’na haftanın Salı ve Perşembe günleri gelerek şahsen yapmak durumundalar. (Sadece Teknik Lise 11.sınıf öğrencilerinin başvuruları kabul ediliyor.)

Endüstri Meslek ve Ticaret Lisesi Staj Başvurusu

3 Mart 2014 tarihinden 30 Nisan 2014 tarihine kadar Mercedes Hoşdere Otobüs Fabrikası’na her hafta Salı ve Perşembe günlerinde şahsen başvuru yapılması gerekiyor. Staj başvurusu için gittiğiniz yanınıza 1 adet fotoğraf, 10.sınıf karne fotokopinizi ve 11.sınıf ilk dönem karne fotokopinizi götürmeyi unutmamalısınız. (Varsa takdir ve teşekkür belgeleriniz ile birlikte)

Üniversite Öğrencileri Mercedes Staj Başvurusu ve Stajyer İşe Alım Süreci

Üniversite öğrencilerine staj mülakatı daveti mail ile geliyor. Sonrasında size belirtilen gün ve saatte görüşmeye gidiyorsunuz.

Mülakata gittiğinizde önce bir sınava giriyorsunuz. Yetenek testinizi tamamladıktan sonra çeviri yapmanız için size bir metin veriliyor. Verilen metni İngilizce’ye ve Almanca’ya çevirmeniz isteniyor. Almanca kesinlikle bir staj yapma şartı değil ancak Mercedes için önemli bir kriter. Çeviri sonrasında size kişisel sorular ve hangi bölümde çalışmak istediğinizi belirtebileceğiniz bir form veriyorlar. Form sonrasın Mercedes İnsan Kaynakları ekibinden bir uzman sizinle staj mülakatı yapıyor. Bu mülakatta daha rahat olabilmek için, klasik mülakat sorularından “Neden Mercedes’te Çalışmak İstiyorsunuz?” sorusuna uzanan küçük bir hazırlık yapmanız sizi bir adım öne götürecektir diye düşünüyoruz.

Mercedes-Benz mülakat soruları nelerdir?

–          Neden sadece şirketin finans bölümünü istiyorsunuz? Eğer sıkılırsanız ne yaparsınız?

–          PEP kısaltmasının açılımı ve anlamı nedir?

–          Şirkette başarının yüzde 5 oranında artması için neler yapabilirsiniz?

–          Sevkiyat yapılmasına sadece 1 gün kaldı ve otobüslerden birinin kapısı arızalandı. Düğmeye basıldığı halde kapı açılmıyor. Bu durumda ne yaparsınız?

–          Mercedes-Benz’i tercih etmenizin nedeni nedir?

–          Satışları artırmaya yönelik nasıl bir strateji geliştirirsiniz?

–          Mercedes-Benz hakkında neler biliyorsunuz?

–          Eğer Mercedes-Benz bünyesinde siz işe alım yapsaydınız, adaylara ne tür sorular sorardınız?

–          İş konusunda sahip olduğunuz tecrübeleri anlatır mısınız?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status