Mercedes-Benz Türk A.Ş. Staj Başvurusu

Mercedes-Benz Türk A.Ş. Staj Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

HAKKINDA

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin % 36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla İstanbul’da kurulan Mercedes-Benz Türk, 0 302 tipi otobüslerin üretimine, 1968 yılında başlamıştır.

Üretime başladıktan sadece 2 yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur.


Sponsor Bağlantı

1986 yılında ise Türkiye’nin büyüme potansiyeline paralel olarak Orta Anadolu ili Aksaray’da kamyon fabrikası üretime geçmiştir.

Kasım 1990’da şirketin ticari ünvanı Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

710 Milyon Euro’yu aşan yatırım hacmiyle Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir ve 4.900 personel istihdam etmektedir. Mercedes-Benz Türk çalışanlarının % 80’i üniversite mezunudur ve en az bir yabancı dil bilmektedir. Bunun yanı sıra ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında 3.500 kişi çalışmaktadır.

 

Daimler AG’nin Mercedes-Benz Türk sermayesindeki payı % 67’dir.

Günümüzde İstanbul’da Hoşdere Fabrikası’nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üreten Mercedes-Benz Türk’ün bu tesisleri Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır. Şirket, sadece Türkiye’de üretilen modelleri de kapsayan ürünlerinin yurtiçi satışlarını ve ihracatını da yapmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Daimler AG çatısı altındaki tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını yapan Mercedes-Benz Türk, 2013 yılında toplam 52.262 adet (48.621 adet yeni, 3.641 adet 2.El) araç satışı gerçekleştirmiştir.

En güncel teknolojilerle donatılan, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde Mercedes-Benz Türk, Türkiye şehirlerarası otobüs pazarında 1.174 adetlik satışı, kamyon pazarında 17.003 adetlik satışı ile lider konumundadır.

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2013 yılında 2.864 adet otobüs ve 2.445 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Staj Olanakları

Stajyer Geliştirme Programı (PEP)

Her yıl yaz dönemi süresince 4 yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenimlerine devam eden ve staj yapma zorunluluğu bulunan öğrencilere staj olanağı sunarak, aramıza 20 işgünü süreyle katılacak öğrencilerimizin, şirketimiz ve mezuniyetleri ile içinde yer alacakları meslek hakkında pratik bilgiler ile donanması ve kariyerlerinin ilerleyen safhalarında keyifle anacakları verimli bir staj dönemi geçirmelerini sağlamayı amaçlamaktayız.

Staj başvurularının daha etkin değerlendirilmesi ve gerek şirketimiz gerekse staj yapan öğrencilerimizin bu organizasyondan en üst seviyede faydalanmalarını sağlamak üzere 4 yıllık üniversite staj başvurularımızı sadece internet ortamında İstanbul Lokasyonu için Ocak – Nisan tarihleri arasında kabul etmekteyiz

Teknik Lise Bölümleri:

Bilişim Teknolojisi, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makina Ressamlığı, Makina Teknolojisi, Mekatronik, Motorlu Araçlar Teknolojisi.

MYO Bölümleri:

Bilgisayar Programcılığı, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Dış Ticaret, Elektrik-Elektronik, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme Yönetimi, Kaynak, Kimya, Klima, Kontrol ve Otomasyon, Lojistik, Makina, Makina, Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Metalurji, Mobilya ve Dekorasyon, Muhasebe, Oto Boya, Otomotiv, Pazarlama, Sivil Savunma ve İtfaiye.

Mercedes-Benz Mülakat Sorularına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Mercedes-Benz Türk A.Ş. Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. banu yüksekova dedi ki:

    merhaba admin arama motorlarında bulamadığım içeriği burada buldum teşekkür ederim size sitenizi takip listeme aldım zaman zaman ziyaret edeceğim iyi çalışmalar.

BİR YORUM YAZ