Müsteşar Maaşları

Müsteşar Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN


Türkiye Cumhuriyeti içerisinde çalışmakta olan ve memur statüsünde olarak en iyi maaşı alan müsteşarlardır. Müsteşarlar yaklaşık olarak 9,100 TL civarlarında para almakta ve aldıklarının paranın haricinde de birçok masraftan kurtulmaktadırlar. Bu sebepten dolayı kendi maaşlarının üzerine bir miktar daha ekleyebiliriz.

Müsteşar maaşları 2017 yılında en çok zam alan maaşlardan birisi olup, yaklaşık olarak 352 lira zam almışlardır. Aldıkları zamlarla beraber aldıkları yardım paraları da fazla olduğu için aslında devlet bünyesinde çalışan ve en rahat eden müsteşarlar olacaktır. Fakat tabii ki baktığımız zaman bir müsteşarın sorumluluğu ile bir kaymakamın sorumluluğu bir değildir. Müsteşarlar sorumlulukları fazla ve mesai olarak zamanları olmayan kişilerdir. Aynı zamanda yetkilerinin de fazla olması, bazen birçok kişiyi rahatsız edebiliyor.


Sponsor Bağlantı

Müsteşar maaşları 2017 yılında diğer yıla göre 352 TL zam almış olup, bu artış 2015 Temmuz ayında da gerçekleştirilecektir. Ocak ve Temmuz aylarında maaş alan memurlar bu aylarda rahatlamaktadırlar. 1/4 derecesinde olan ve bu kapsamdaki memurlukta yer alan müsteşarlar ilerleyen yıllarda da enflasyona göre zam alacaktırlar.

Müsteşar maaşları 2017 yılından sonra daha ne kadar artacak bilemiyoruz fakat bu yıl ortalama olarak 600 TL civarlarında bir zam alacakları kesindir. Müsteşarlarda bu zamlardan memnun oldukları için pek fazla seslerini çıkartmıyorlar aslında. Ülkemizde en iyi maaşı onlar aldıkları için de birçok kişinin gözüne batıyor olsalar da, yaptıkları işe baktığımız zaman aldıkları paranın hak edilir bir para olduğunu görebiliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status