Öğretim Üyesi Maaşları

Öğretim Üyesi Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

Öğretim üyesi maaşları 2017 yılında çok ciddi oranda zamlandı diyebiliriz. Bugün ortalama bir öğretim üyesi 5.500 TL maaş alırken, profesör maaşları ise 6.500 TL civarlarına kadar çıktı diyebiliriz. Özellikle akademisyenlerin aldıkları baya yüksek oranlı bu zamlar çok konuşulmaya devam etmektedir.

Öğretim üyesi maaşları 2017 de 990 TL civarlarında zam aldığı gibi aynı zamanda birçok yardım öğretim üyelerine de verilmektedir. Öğretim üyesi maaşları 2017 yılında bu oranlarda olurken, bir diğer yandan da çalışma saatlerinde ciddi bir atış gözlenmemektedir.


Sponsor Bağlantı

Öğretim üyeleri profesör ve akademisyenler kademe kademe ve hizmet yıllarına göre maaş almaktadırlar. Hizmet yılını 20 yıl üzerinde tutanların maaşları daha fazla olduğu gibi aynı zamanda birçok devletten de yardım almaktadırlar. Öğreti üyesi maaşları gelecek yılda aynı oranda zam alacak olup, devletin belirleyeceği enflasyona göre zam oranı belirlenecektir.

Öğretim üyesi maaşları 2017 yılında nasıl olacak ve gelecek yıl ne kadar zam verilecek diye merak ediyorsanız internet sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Birçok meslek grubunu olduğu gibi öğretim üyelerinin maaşları hakkında da internet sitemiz bilgi almaya devam edecektir.

Zam oranları kimseyi mutlu etmediği gibi öğretim üyelerini de mutlu etmemiş olsa da, bizler editör olarak bu zam oranlarının yeterli olduğunu ve Türkiye standartlarında bu zam oranın son derece makul olduğunu söyleyebiliriz. Öğretim üyesi maaşları 2015 için internet sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status