Philip morris mülakat soruları

Philip morris mülakat soruları


LÜTFEN OYLAYIN

Marlboro iş başvurusu sürecini merak ediyorsanız, yazımızda başvuru bilgilerini ve personel işe alım sürecini görebilirsiniz.

Sigara ve tütün tüketimi, tarihi çok eski zamanlara dayanan bir alışkanlık olarak toplumlarda yer almakta. Her zaman bilinse de, yaklaşık 50 yıl önce zararları açık şekilde dile getirilen sigara kullanımı, o zamandan bu yana reklam ve tanıtım alanında da farklı bir noktaya geldi.


Sponsor Bağlantı

Uzun süredir dünyanın en çok satılan sigarası olma ünvanını taşıyan Marlboro da, bu politika ve gelişmelerden etkilenen markalardan biridir. ABD merkezli bir marka olan Philip Morris tarafından üretilen Marlboro, ABD dışında ise Philip Morris International tarafından üretilmektedir.

1902’de New York kentinde ilk şubesini açan Philip Morris, hem Marlboro hem de diğer bir çok sigara markasının üretimini gerçekleştirme hedefindeydi. 1920’lerin ortalarına kadar, günümüzde olduğundan daha farklı bir formattaydı, ve daha çok kadınlara hitap ediyordu. İkinci Dünya Savaşı zamanında bir bocalama dönemi geçiren marka, geçici olarak piyasadan çekildi; ve onun yerine Camel, Lucky Strike ve Chesterfield markaları üretilerek piyasanın liderliği korundu. Filtre başlıklı Marlboro ise 1955’te piyasaya sürüldü.

Türkiye’de Sabancı Holding ile işbirliği olan Philip Morris’in iş başvuruları da bu kurumlarca birlikte kabul edilmektedir. Sadece internet üzerinden yapılan iş başvurularını kabule eden firma, açık pozisyonları kendi web sayfasından ve anlaşmalı bir platformdan vermekte; ayrıca genel başvuru da kabul etmektedir.

Staj Uygulamaları : PREP Programı adı verilen bir uygulamayla, üniversite öğrencileri için yaz döneminde stajyer alımı yapılmaktadır.

Yeni Mezun meslek adayları için, Sales and Marketing Trainee, Bölge Satış Sorumlusu, Saha İş Geliştirme Uzmanı ve Mühendis gibi konumlar mevcuttur.

Deneyimli Profesyoneller için ise; Satış ve Pazarlama, İnsan Kaynakları, Kurumsal İlişkiler, Tedarik Zinciri, Üretim ve Mühendislik gibi konumlar bulunmaktadır.

Personel alım sürecinde adaylar iş görüşmesine davet edilerek, mesleki yetkinlik ve kişisel mülakat değerlendirmelerinden oluşan bir sürece alınırlar.

Tabi başvurduğunuz pozisyona göre yetenek veya İngilizce testleri de yapılabilir. Yüz yüze görüşmede ise genel olarak şu sorular gelir;

Karmaşık bir problemi nasıl çözdünüz?

Boş zamanlarında ne yaparsın?

Sabah çok erken saatte iş başı yapacak olmak seni zorlamayacak mı?

Hakkınızda olumsuz sayılacak 3 özelliğiniz nedir?

Başarmayı hedefleyip de daha sonra başardığın bir şeyi anlatır mısın?

Firmayla ilgili düşüncelerin nelerdir?

Şimdiye kadar karşınıza çıkan bir fırsatı anlatıp nasıl değerlendirdiğinizi anlatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ