Psikolog Maaşları

Psikolog Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

Psikologlar ülkemizde fazla tutulmuyor olsalar da yine de iyi maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Özellikle özelde çalışan psikologlar kendilerine yeni bir iş kurabilecek kadar çok para kazanabilirler. Elbette bunun yanında kendilerini geliştirmeleri de son derece önemlidir. Bugün her alanda kendini geliştirmeyen kimse çok para kazanamaz. Fakat baktığımız zaman psikologlar eğer kendi ofislerinde çalışıyorlar ise çok iyi paralar kazanabilirler.

Bir özel klinikte çalışan psikologla devlette çalışan arasında elbette çok ciddi maaş farkı olacaktır. Bugün baktığımız zaman devlet hastanelerinde çalışan psikologlar ortalama 1,999– 2,300 TL arasında maaş almaktadırlar. Elbette yılınıza ve kademenize göre alacağınız maaşta artmaktadır. Bu sebeple bu fiyatlarla başlamak devlet içerisinde oldukça iyi diyebiliriz. Üstelik memur statüsünde olduğunuz içinde daha birçok şeyden faydalanabilirsiniz.


Sponsor Bağlantı

Psikolog maaşları 2017 yılında ise yine aynı olacak diyebiliriz. Bugün birçok psikolog maaşlarına zam beklemektedir ancak; maaş oranı hakkında devlet tarafından net bir açıklama gelmemiştir. Maaşların 2017 yılı içinde de yine aynı şekilde 2,500 ve 2,900 arasında olması beklenmektedir.

Bunun yanında özel olarak çalışan psikologlara bakacak olursak, bu psikologlar ise kazanmakta kendilerini kısıtlayamazlar. Eğer iyi bir psikolog olursa çok rahat bir şekilde aylık 6,000 TL ve üzerinde para kazanabilir. Bunun yanında ün yapmış ve adını duyurmuş bazı büyük psikologlar ise 15,000 – 25,000 TL arasında rahatlıkla kazanabiliyorlar.

Eğer sizlerde psikolog adayı olmak isterseniz bu civarlarda kazanacağınızı unutmamalısınız. Her ne kadar kendinizi geliştirirseniz, para kazanma olasılığınızda o kadar artacaktır. Fakat devlet içerisinde çalışmaya başladığınız zaman alacağınız maaşta yukarıda bahsettiğimiz civarlarda olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ