Şekerbank Mülakat Soruları

Şekerbank Mülakat Soruları


LÜTFEN OYLAYIN

Şekerbank İnsan Kaynakları ekibi, işe alımlarını “Deneyimsiz İşe Alım”, “Deneyimli İşe Alım” ve “Stajyer Alımları” şeklinde 3 kategoride sınıflayarak yapıyor.

Deneyimsiz İşe Alım ve Mülakat Süreci


Sponsor Bağlantı

Sektörle ilgili deneyimi olmayan ya da yeni mezun adaylar için aşağıdaki kategorilerde yılın çeşitli zamanlarında kariyer sitelerinden ve Şekerbank internet sitesinden duyurduğu sınavlar açarak işe alım yapılmaktadır.

Yeni Mezun işe alımları genel olarak üniversitelerin iktisadi idari bilimler,mühendislik ve istatistik fakültelerinden ve bankacılık ile ilgili diğer bölümlerinden tercih edilmektedir.

Şekerbank mülakat soruları nelerdir?

Yazılı sınavdan bankanın belirlediği puanı alan adaylar mülakat sınavına girme hakkı kazanır. Mülakat sınavında ise İK yetkilileri karşısına çıkan adaylar, birtakım sorularla karşı karşıya kalır ve bu sorulara yetkiler tarafından istenen cevapların verilmesi gerekir. Mülakat sınavları bünyesinde sorulan bazı sorular şu şekildedir.

 • Bir önceki senenin enflasyon oranını söyler misiniz?
 • Bir gişe çalışanı ne tür özellikler taşımalıdır?
 • Neden bankacılık sektörünü seçtiniz?
 • Bilanço hesabının nasıl hazırlandığını anlatır mısınız?
 • Sizi neden tercih etmeliyiz?
 • Bankamızda neler yapmayı planlıyorsunuz?
 • Başvurduğunuz pozisyon yerine size başka bir pozisyon teklif etmek cevabınız ne olurdu?
 • BDDK başkanının kim olduğunu söyler misiniz?
 • Uzun süredir iş bulamamanızın nedeni nedir?
 • Yakından tanıdığınız bir banka müşteri şubeye geldi. Sıra almadan işlem yaptırmayı bekliyor. Bu durumda ne yapardınız?
 • Müfettiş Yardımcısı

Müfettiş yardımcılığı için banka açılan ilana başvuran adayları değerlendirmekte ve olumlu bulunan adaylar Türkiye genelindeki sınava davet edilmektedir. Sınavı başarılı geçen adaylar mülakata davet edilmekte ve mülakat sonuçları da olumlu bulunan adaylar Teftiş Kurulu Başkanlığı’na bağlı olarak işe başlamaktadırlar.

 • Uzman Adayı/ Müşteri Temsilcisi

Müfettiş yardımcılığı ile aynı süreç işlemekte, internetten yapılan başvurular değerlendirilerek adaylar sınava davet edilmekte, sınavı olumlu geçen adaylardan mülakatta da olumlu sonuç alan adaylar Genel Müdürlük birimlerinde Uzman Adayı şubelerde ise Müşteri Temsilcisi olarak işe başlamaktadırlar.

 • Gişe Yetkilisi/ Memur

Gişe yetkilisi/ Memur başvuruları da internetten yapılmaktadır. Bu kadrolarda işe başlayacak adaylar için diğer kategorilerden farklı olarak Genel Yetenek Sınavı, Kişilik Envanteri yapılmakta, bunla sonucunda olumlu olan adayla mülakata davet edilmekte ve sonuçlara göre Bankanın ihtiyaçları doğrultusunda gerekli pozisyonlara yerleştirilmektedirler.

Müfettiş Yardımcılığı ve Uzman Yardımcılığı pozisyonları için Şekerbank İnsan Kaynakları ekibi tarafından toplu alımlar gerçekleşmektedir. Toplu alımlar için Banka tarafından internet sitesinin yanı sıra gazetelerin insan kaynakları eklerinde de ilan verilmektedir.

Deneyimli İşe Alım ve Mülakat Süreci

Deneyimli işe alımlar da Bankaya yapılan başvurular dikkate alınarak yapılmakta ,açık olan pozisyonlar için uygun bilgi, eğitim ve deneyime sahip olan adaylar mülakata çağrılmaktadır.

Stajyer Alımları

Şekerbank staj zorunluluğu olan üniversite ve lise öğrencilerine yaz döneminde en fazla üç ay olacak şekilde staj imkanı tanımaktadır.

Staj başvuruları Şekerbank İnsan Kaynakları tarafından değerlendirilerek adayların yetkinlikleri doğrultusunda ilgili birimlere yönlendirilmektedir.

– – – –

Şekerbank çalışanlarına 12 maaş brüt ücret, servis ve yemek gibi hakların yanında sigorta, sosyal yardımlar ve yabancı dil tazminatı gibi yan haklar da sunmaktadır.

Banka açık pozisyonlar için banka içi çalışanlara yönelmekte gerektiği durumlarda dışarıdan alım yapmaktadır.

Banka içerisinde kariyer basamakları Toplu İş Sözleşmesi ve Personel Yönetmeliğinde belirlenen minimum bekleme sürelerinden sonra çalışanların performans ve yetkinlikleri doğrultusunda ilerlemektedir.

Şekerbank çalışanlarına kariyerleri boyunca çeşitli eğitimlerle destek vermeye devam etmektedir. Banka içerisinde düzenlenen eğitimlerin yanı sıra e-eğitimler, banka dışı eğitimler ve banka dışında gerçekleşen deneyim aktarımı eğitimlerinden oluşan eğitimleri de bulunmaktadır.

– – – –

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ