Simon-Kucher & Partners Staj Başvurusu

Simon-Kucher & Partners Staj Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

HAKKINDA

Simon-Kucher & Partners olarak, 22 farklı ülkedeki 29 ofisimizde bulunan 760 danışmanız ile strateji, pazarlama, fiyatlandırma ve satış alanlarında yönetim danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. 1985’ten bugüne 30 yıllık tecrübemiz sayesinde fiyatlandırma stratejilerinde lider danışmanlık firması olarak anılmaktayız.


Sponsor Bağlantı

 

Smart Profit GrowthSM

Kar odaklı danışmanlar olarak sürdürülebilir karlılık konusunda iş ortaklarımıza destek vermekteyiz. Projelerimizde genellikle iş ortaklarımızın karlılık seviyelerinde %1 ile %5 aralığında iyileştirme gerçekleştirmekteyiz. Smart Profit GrowthSM yaklaşımımız ile iş ortaklarımıza maliyetlerini kısmaları yerine toplam gelirlerini arttırmaları konusunda katkıda bulunmaktayız. Simon-Kucher & Partners olarak bu alana yönelmemizin sebebi, son yıllarda birçok şirket maliyet kısıtlama politikalarında oldukça önemli gelişmeler kaydetmiş ve yine birçoğu maliyetlerini en aza indirme konusunda zirveye erişmiş olsa da, şirketlerin toplam gelirlerin arttırılması yönünde hala çok büyük bir potansiyele sahip olmasıdır.

Bu ihtiyacı karşılayabilmek adına dört ana başlık ve bir program dâhilinde iş ortaklarımıza hizmet vermekteyiz:

  • Strateji (büyüme ve iş geliştirme stratejileri, yeni iş modelleri, pazara giriş stratejisi)
  • Pazarlama (müşteri segmentasyonu, marka ve ürün konumlandırması, ürün/hizmet portföyü tasarımı, pazarlama etkinliği/verimliliğinin değerlendirmesi)
  • Fiyatlandırma (fiyat performansı programları, etkisiz fiyat indiriminden korunma, yenilik/inovasyon fiyatlandırması, etkili indirim/iskonto sistemleri, ülkelerarası fiyatlandırma)
  • Satış (satış kanalı stratejileri, satış etkinliği/verimliliğinin arttırılması, satış gücü etkinliği, satış teşvik programları, değer ve fayda odaklı satış uygulamaları, satış müzakere modelleri)
  • Smart Profit GrowthSM programları (değişim yönetimi, ticari fonksiyonların yeniden yapılandırılması, temel performans göstergelerinin yapılandırması (Değer odaklı KPI yapısı))

Staj Olanakları

Halen eğitim görmeye devam ediyorsanız ve danışmanlık sektöründe bir kariyer düşünüyorsanız, staj imkânı danışmanlığın sizin için uygun olup olmadığını görmeniz için önemli fırsat olacaktır. Simon-Kucher & Partners olarak yıl boyunca yarı zamanlı staj imkânı sunabilmekle beraber yaz döneminde en az sekiz haftalık tam zamanlı staj programları da düzenliyor.

Stajyerler Simon-Kucher & Partners proje ekipleriyle birlikte çalışırlar ve hızlı bir öğrenme sürecinden geçerler. Aynı zamanda Simon-Kucher & Partners ofis ortamını ve atmosferini de tanıma imkânı bulmuş olurlar.

Pek çok çalışanı için firmada yapmış oldukları staj, hem danışmanlığın kendileri için doğru bir seçim olduğunu görmekte fayda sağlamış, hem de Simon-Kucher & Partners’a katılımın ilk adımı olarak hizmet etmiştir. Çalışanlarının altyapılarına bakarak da görebilirsiniz ki pek çok akademik disiplinden başvuruları kabul ediyor.

Başvuru süreci ve gereken yetkinlikler, tam zamanlı danışmanlık pozisyonlarına benzerdir. Başarılı adayların güçlü sözlü, analitik-sayısal, liderlik ve iletişim yetkinliklerine sahip olmaları gerekmektedir. Stajyer pozisyonu için eğitiminizin ilerleyen aşamalarında olmanız ve de daha önceden iş ve/veya staj tecrübeniz olması gerekmektedir.

Simon-Kucher & Partners Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ