Sosyal Hizmet Uzmanı Maaşları

Sosyal Hizmet Uzmanı Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

Gereken Nitelikler: Kişisel ve toplumsal sorunlara derin ilgi duyan ve devamlı olarak kendini ve sosyal anlayışını geliştirecek bir meslek arayan kişiler için sosyal hizmet alanı ilginç ve doyurucu olabilir. Sosyal hizmet anlayışlı insanların refahına ilgi duyanliderlik özelliklerine sahip kişiler için çeşitli ve yeni olanaklar sağlayan bir meslektir

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sosyal hizmetler yüksekokulundan mezun olanlar “Sosyal Çalışmacı” ünvanı ile görev yaparlar. Sosyal çalışmacılar korunmaya muhtaç çocuklar yaşlılar sakatlar suçlularyoksullar hastalar işsizler gibi grupların sorunlarının çözümünde bireylere mesleki bilgi ve becerisiyle yardımcı olur; bu sorunların toplumsal olarak önlenmesi ve çözülmesi için kurumlar aracılığıyla ve toplum kaynaklarından yararlanarak çalışmalarını yürütür.


Sponsor Bağlantı

Çalışma Alanları: Sosyal çalışmacılar Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı rehberlik ve araştırma merkezlerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda SSK’da İş ve İşçi Bulma Kurumunda DPT’de sosyal hizmet il müdürlüklerinderehabilitasyon merkezlerinde körler ve sağırlar okullarında çocuk yuvalarında yetiştirme yurtlarında kreş ve gündüz bakımevlerinde huzurevlerinde ıslahevlerindecezaevlerinde nüfus planlaması ile ilgili kuruluşlarda çalışabilirler.

Peki Maaşları Nekadardır :  Bekar ve Yeni Atanan bir Sosyal Hizmet Uzmanı Maaşı 3000 TL Civarındadır. 3900 TL gibi rakamlar arasında değişmektedir Çalışılan Kuruma ve mezuniyetine göre değişmektedir tabi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mustafa dedi ki:

    superrrrrr ya….

BİR YORUM YAZ