Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı


LÜTFEN OYLAYIN

Sosyal medya uzmanı  Resmi olarak artık meslekler listesine girmiş durumda. Öyle ki bu gelişme sonucu 100 den fazla ajanın yanı sıra 2000 den fazla kişiye istihdam sağlayan bir iş kolu halini almıştır. Bir çok firmanın içerisinden bu alanda birimler oluşturulup, çok daha fazla önem verilmiştir. Tekrar hatırlatma yapmamız gerekir ise; sosyal medya uzmanı firmanızı/markanızı sosyal ağlar üzerinden tanıtımını yapan, firmanın markalaşmasını yardımcı olan ve bunlara ek olarak sitenin sosyal hesaplarını kontrol eden kişidir. Tabi ki bu kadar kısıtlı olmamak ile birlikte bir çok dalda bilgisi dahilinde destek olan kişidir.

Uzmanın en büyük özelliği teknolojiyi yakından takip etmek ve ilgili firmayı yüksek kitlelere tanıtmaktadır. Her iş kırılımında olduğu gibi bu iş dalında da sosyal medya uzmanı görev tanıtımımevcuttur. En öncelikli görevleri ise


Sponsor Bağlantı

  • Firmanın Sosyal Medya Ağlarını takip etmekte
  • İlgili firma çalışanlarını bilinçlendirerek, uygun strateji belirleme
  • Sosyal ağlarda özel kampanyalar oluşturmak
  • Oluşturulan ağlardaki kullanıcı sayısını sürekli artırmak
  • Firma yada marka adına sosyal ağlarda yapılmış uygun olmayan paylaşımları en kısa sürede fark edip aksiyon almak
  • Blog oluşturup güncel içerikler ile sürekli blogları yenilemek
  • Rakiplerin analizini yapmak, Karşı firmalardan daha güçlü reklam ağları oluşturmak
  • Firmanın hizmet/ürün leri ile ilgili kullanıcı yorumları önemsemek ve bunu ilgili birime iletmek
  • Mesleği alanında tüm gelişmeleri takip etmekte, Hizmet verdiği firma için çok daha faydalı hale gelmek.

Tüm bu görevleri mutlaka 24 saat takip altında tutarak yapılması gerekli. Kişilerin sosyal ağlar üzerinden yöneltiği soruları mutlaka en kısa sürede cevap vermekte gereklidir. Aksi takdirde bu kişiler firma adına farklı ağlarda bu şikayetini dile getirebilir. Yukarıda ki belirtiğimiz görev tanımısadece sosyal medya uzmanı için değil, bir çok çalışanın bu işlemleri bilmesi gerekli. Tam olarak bilmese de iletilen doğrultusunda hareket etmelidir. Sizlerde firmanız için sosyal medya uzmanıdesteği için iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ