SSMent Nedir ?

SSMent Nedir ?

Assessment Systems insana dair subjektif unsurları objektif ölçümlerin konusu haline getirerek kurumlara, farklı alanlarda kullanabilecekleri çeşitli değerlendirme araçları sunmaktadır.
Assessment Systems ürünleri, ağırlıklı olarak kurumların seçme ve yerleştirme sürecinde işe alma kararını güçlendirmek, pozisyona uygun adayı belirlemek ve iş performansı yüksek adayları tahmin etmek amacıyla tercih edilmekte; bunların yanısıra eğitim, performans ve kariyer yönetimi uygulamalarında çalışanların gelişim ihtiyacının belirlenmesi ve takip edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Öğrencilerin ve iş arayanların bize sıkça yönelttiği sorulardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.


Sponsor Bağlantı

Testlere hazırlanmanın en iyi yolu nedir?

Yetenek testi için en iyi hazırlık tam kapsamlı çevrimiçi deneme testimizi tamamlamaktır. Bu size, zaman sınırlamalı bir ortamda gerçek soruları cevaplandırma deneyimi kazandıracaktır. Ayrıca size yardımcı olacak bir geribildirim raporu alacaksınız.
Tam kapsamlı sözel ve sayısal muhakeme yetenek testlerimiz ile hazırlanın

Sitenizden testlerin cevaplarını alabilir miyim?

Örnek testlerimizin cevaplarının tümü sitemizde mevcuttur. Doğru olup olmadıklarını kontrol etmek için muhtemel cevaplara tıklamanız gerekecek.
Zaman sınırlamalı tam kapsamlı testlerimizin cevapları açıklanamayacak, ancak testi tamamladığınızda oran olarak başarınızı belirten bir geribildirim raporu alacaksınız.

Normlaştırılmış başarı nedir?

‘Normlaştırılmış’ başarı, doğru cevap yüzdesini incelemekten ziyade sizin sonuçlarınızı ilgili ‘karşılaştırma’ grubu ile karşılaştırır. Bu karşılaştırma, kurumlara sizin başarınızı işin gereklerine göre yorumlamaları konusunda yardım eder. Normlaştırılmış başarı, yanıtlarınızın, kişilik ölçümleri kapsamında daha geniş, iş tabanlı bir grup bağlamında değerlendirilebilmesine yardımcı olmak için de kullanılır.

Geçme puanı nedir?

Kurumlar, personel alımı ya da terfi için bir ‘taban başarı’ belirleyebilirler. Bu puan, bir adayın işe giriş ya da bir iş için değerlendirmeye alınabilmesi için aranan başarı puanıdır.
Faklı kurumlar farklı taban başarı puanları belirledikleri için tek ‘geçme puanı’ diye bir şey yoktur.

Testler sırasında sözlük ya da hesap makinesi kullanmama izin verilecek mi?

Sözel muhakeme testi sırasında adayların sözlük kullanmalarına çok nadiren izin verilmektedir. Bazı testlerde hesap makinesi kullanımına izin verilmektedir. Hesap makinesi kullanımına izin verilip verilmeyeceğini sizi teste çağıran kuruma sormanızda daima fayda vardır. Alacağınız bilgi hangi testlerde deneyim edineceğinize karar vermenize yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ