STARTT Genç Yetenek Programı Başvurusu

STARTT Genç Yetenek Programı Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

HAKKINDA

Türk Telekom Grubu


Sponsor Bağlantı

  • Türk Telekom grubu Türkiye’nin önde gelen iletişim ve teknoloji şirketlerini bünyesinde barındırmaktadır.
  • Türk Telekom yenilikçi yakınsama teknolojilerinin yanı sıra kablolu ve kablosuz hizmetler i bir arada sunan eşsiz bir pazar pozisyonuna sahiptir.
  • Uluslararası ve sektörel alanda engin deneyime sahip güçlü yönetim ekibi ve dinamik ve uzman insan kaynakları büyüme stratejimizi yönlendirmektedir.
  • Türk Telekom, AVEA ve TTNET’in yaygın servis ve dağıtım ağı grup için önemli fırsatlar sağlamaktadır.
  • Grup bazında elde edilen güçlü gelir ve nakit akımı büyüme ve teknoloji yatırımlarını desteklemektedir.

 

GRUP ŞİRKETLERİ

Türk Telekom

Türk Telekom Grubu, sabit hat ve GSM’den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Türk Telekom grup şirketlerinin 30 Eylül 2014 itibariyle 13,3 milyon sabit erişim hattı, 7,5 milyon ADSL hattı (toptan) ve 16,2 milyon GSM abonesi bulunmaktadır. Grup şirketleri, tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye genelindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Genişbant operatörü TTNET, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit A.Ş., ve çağrı merkezi şirketi AssisTT şirketlerinin %99,9’una, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin ise %100’üne sahip olan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye’deki üç GSM operatöründen biri olan Avea’nın hisselerinin %90’ına sahiptir. Bunun yanı sıra Türk Telekom, Arnavutluk’taki yerleşik telekom operatörü Albtelecom şirketinde de dolaylı azınlık hissesine sahiptir. Türk Telekom’un hisselerinin %55’i Ojer Telekomünikasyon A.Ş. ve %30’u Türkiye Hazine Müsteşarlığı’na aittir. Geriye kalan %15’lik hissesi de halka arz edilmiştir. Türk Telekom hisseleri, Mayıs 2008 itibariyle İMKB’de işlem görmektedir.

AVEA

Gelişmiş altyapısı ve teknoloji yatırımlarıyla müşterilerine yenilikçi ve kaliteli hizmetler sunan Avea, 2014’te de güçlü büyümesini sürdürmüştür. 2014 yılsonu itibarıyla 16,3 milyon müşteri sayısına ulaşan Avea’nın 205 ülkede 685 operatörle uluslararası dolaşım anlaşması bulunmaktadır.

TTNET

Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla 2006’da kurulan TTNET, dijital dönüşüme öncülük ederek kısa sürede tüm iletişim ihtiyaçlarını bir arada sunabilen Türkiye’nin lider internet şirketi haline gelmiştir. Günümüzde kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan TTNET, en yüksek abone sayısı ile pazarın lideri konumundadır. İletişim teknolojilerinin bileşenleri olan Sabit Ses, Sabit Data, Mobil Ses, Mobil Data, TV ve dijital servisleri birlikte sahiplenen Şirket, sekiz yılda birçok yenilikçi ürün, hizmet ve servisi tüketicilerle buluşturmuştur.

Argela

2007’de Türk Telekom bünyesine katılan Argela, gelecek nesil telekomünikasyon çözüm ve ürünleri geliştirmekte, bu ürünleri Türki Cumhuriyetler’den ABD’ye uzanan geniş bir coğrafyadaki Telekom operatörlerine pazarlamaktadır. 2004’te kurulan ve 2007’de Türk Telekom bünyesine katılan Argela, gelecek nesil telekomünikasyon çözümleri üreterek yurt içi ve yurt dışında satışını gerçekleştirmektedir.

Innova

1999’dakurulan İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş. 900 kişiyi aşkın bilişim teknolojilerinde uzman kadrosuyla Türkiye’nin öncü yazılım ve sistem entegratörü firmasıdır. İstanbul ve Ankara’daki ana ofislerinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yayılmış 12 ofisi ile faaliyetlerine devam eden İnnova, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin listelendiği Deloitte Technology Fast50 programında, “dokuz yıldır art arda adını yazdırmayı başaran tek şirket” olma unvanını kazanarak bir rekora imza atmıştır. Telekomünikasyon, finans, kamu, sağlık, perakende ve spor olmak üzere farklı sektörlerden Türkiye’nin lokomotif şirketlerinin tüm bilişim ihtiyaçlarına uçtan uca entegre çözümler sunan İnnova, bugüne kadar kendi kaynaklarıyla ürettiği çözümleri Türkiye sınırlarının ötesinde 3 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç etmeyi başarmıştır.

Sebit

Sebit, Türk Telekom Grubu’nun sinerjisinden de aldığı güçle, teknolojinin yenilikçi ve etkin kullanımıyla Türkiye’deki eğitimin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

AssisTT

AssisTT, Kasım 2007’de yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olarak kuruldu. Geleneksel çağrı merkezi işlevlerinin ötesine geçen AssisTT, satış-pazarlama, sosyal medya yönetimi ve mailing gibi birçok alanda müşterilerine çözüm sunan bir contact center şirketidir.

ALBtelecom

ALBTelecom, 5 Şubat 1992 tarihinde ayrı bir şirket haline gelmiş ve 16 Şubat 1992 tarihinde anonim şirket statüsü altında “ALBTelecom” adını almıştır. ALBTelecom, Arnavutluk’un tüm kentsel alanlarında hizmet sunan en büyük yerleşik telefon operatörü olmasının yanı sıra kırsal alanlardaki operatörlerle yaptığı ara bağlantı ortaklıkları sayesinde verdiği telekomünikasyon hizmetlerini, neredeyse tüm ülke genelinde yaygınlaştırmıştır.

Türk Telekom International

Türk Telekom International, Türk Telekom Grubu’nun uluslararası toptan ses ve data altyapı satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu iştirakidir. 2010 yılında gerçekleştirilen satınalma ile Türk Telekom Grubu’na katılan Şirket, 2013 yılına kadar Pantel International adı ile faaliyet göstermiş, 1 Mayıs 2013’te ise marka ve logosunu Türk Telekom International olarak değiştirmiştir.

Staj Olanakları

 

TT Grubu STARTT Genç Yetenek Programı ve başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ