Teknisyen Maaşları

Teknisyen Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

Teknisyenler bugün gördüğümüz işlerin arkasında çalışan ve en çok emek harcayan kişilerdir. Bir mühendis ya da meslek sahibi olan kişiler kadar okumamış olsalar da, yine de işin büyük kısmını yapan ve bilgili olan kişilerdir. Özellikle teknisyenlerin ülkemizde çok sık olmaması ve ülkemizin sürekli mühendis yetiştiriyor olması, ciddi anlamda bir teknisyen açığı oluşturmaktadır.

Teknisyen maaşları 2017 de çok fazla olmaması sebebi ile oldukça fazla verilmektedir. Bugün iyi bir teknisyen derecesine göre 3.350 TL civarlarında para alırken, yeni mezun bir mühendis bile 1.250 – 1.500 arasında maaş almaktadır. Teknisyenleri bu kadar önemli yapan şey ise çok çalışıyor olmalarıdır. Bir işin arka kısmında çalışan ve bu işleri hızlı ve özenle yöneten teknikerler, oldukça yüksek maaşlara sahipler diyebiliriz.


Sponsor Bağlantı

Teknisyen maaşları 2017 yılında ortalama 85 TL zam aldılar. Ocak ayında aldıkları ilk zamla birlikte maaşları 3.350 TL’ye çıkmış olsa da, Temmuz ayında ikinci bir zam ile maaşlarının 3.400 – 3.450 TL civarlarına kadar çıkması beklenmektedir. Teknisyen maaşları için birçok kimse çok yüksek dese bile teknisyenler maalesef aynı görüş içerisinde değiller.

Aynı zamanda devlet memuru statüsünde oldukları için teknisyenler de birçok devlet yardımı almaktadırlar. Özellikle evli olan ve çocuğu olanlara daha fazla yardımda bulunan devlet, evlilik için bu şekilde de teşviklerde bulunmaktadır.

Teknisyen maaşları 2017 yılında bu şekilde olacak olup, 2018 yılı için internet sitemizi takip etmeye ve bilgi almaya devam edebilirsiniz.

Teknisyen Cv Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status