Tıbbi Sekreter Nedir Ne İş Yapar

Tıbbi Sekreter Nedir Ne İş Yapar


LÜTFEN OYLAYIN

Tıbbi Sekreterler hastane sistemine göre nöbete kaldıkları zamanlar da maaşlarına ek ücret almaktadır.Vardiya sistemi de buna dahildir. Özelde çalışanlar için durum biraz daha farklı olabilmektedir. Çünkü hastane yönetimine göre maaşlar belirlenmektedir. En az asgari ücret olarak belirtilen bu maaşlar Özel Sektörde de1.500 TL‘ye kadar çıkmaktadır. Özel hastanelerde de vardiya ve nöbet olduğu zamanlar sekreter maaşlarına ek ödeme yapılmaktadır.

Özetleyecek olursak devlette çalışan sağlık personellerinin özelde çalışanlara göre daha fazla maaş aldıklarını net bir şekilde söyleyebiliriz.Devlette çalışan sağlık personellerinin özelde çalışanlara göre farklı haklarının da olduğunu belirtmek istiyoruz.


Sponsor Bağlantı

Tıbbi Sekreterlerin Maaşlarını degerlendirelim .Malum artık ülkemizde hem devlet hastaneleri hem de özel hastaneler,sağlık kuruluşları,tıp merkezleri bu kadroda onlarca hatta yüzlerce personel çalıştırmaktadır.İş imkanının bu kadar geniş olması haliyle mesleğe olan ilgiyi de arttırmaktadır. İlginin artması mesleği yapanların şuan ne kadar maaşaldıklarını da merak ettirmektedir. Bizde sizler için araştırdık ve hem doktor sekreteri hem de sağlık bölümü sekreteri ne kadar maaş alıyor zam var mı hep beraber bakalım.

Öncelikle devlet hastanelerinde ya da sağlık kuruluşlarında çalışmak için KPSS ile atanmanız gerekmektedir. Bildiğiniz gibi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümünden mezun olmanız gerekmektedir. Bunu neden söylüyoruz çünkü devlette çalışan tıbbi sekreter maaşları ile özel de çalışanlar arasında fark vardır. KPSSÖnlisans’tan alacakları 80-85 arası bir puanla atanabilmektedir. Göreve yeni başlayan ile eski personel arasında maaş farkı olabilmektedir. Ancak ortalama olarak 1.500 TLile 1.750 TL arasında maaş alabilmektedir. Maaşlarına hastane döner sermayesinden de aylık durumlara göre değişebilen miktarlarda rakamlar yansıtılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status