Tübitak Staj Başvurusu

Tübitak Staj Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

HAKKINDA

Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen TÜBİTAK, akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemek, ulusal öncelikler doğrultusunda Araştırma-Teknoloji-Geliştirme çalışması yürüten Ar-Ge enstitülerini işletme işlevlerinin yanı sıra, ülkemizin Bilim ve Teknoloji politikalarını belirlemekte ve toplumun her kesiminde bu farkındalığı artırmak üzere kitaplar ve dergiler yayınlamaktadır. Bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışı akademik faaliyetleri burs ve ödüller ile desteklenmekte, özendirilmekte, üniversitelerimizin, kamu kurumlarımızın ve sanayimizin projeleri fonlanarak, ülkemizin rekabet gücünün artırılması hedeflenmektedir.

Elektronik cihaz ve sistemlerle gerçekleştirdiğimiz işlemlerin güvenli ve güvenilir bir şekilde tamamlanması son derece önem taşımaktadır. İşlenen bilginin güvenliği, bütünlüğü, kaynağından emin olunması ve inkâr edilemez olması bir gereklilik olarak karşımıza çıkıyor. Bir o kadar önemli olan başka bir konu ise bilişim sistemlerinin iş sürekliliğini sağlayacak, kurumsal verimi arttıracak güvenilir ve yenilikçi çözümleri içermesinin gerekliliğidir.


Sponsor Bağlantı

Askeri veya sivil bilginin güvenli bir şekilde saklanması ve iletilmesi, ülkeler için olduğu kadar, kurumlar için de hayati öneme sahiptir. Bahsi geçen bu güvenliğin sağlanabilmesi için bazıları ciddi bütçeler ayırırken, bazılarının da güvenlik ihtiyacının farkında olmadıkları görülmektedir.

Kurumsal bilişim çözümleri ancak ve ancak tüm boyutları ile ele alınarak tasarlandıklarında beklenen faydayı sağlayabilirler. Bu nedenle biz çözümlerimizi geliştirirken sadece yeni teknoloji ve cihazların özelliklerine değil, bunların yanısıra tüm süreçlerde büyük etkisi olan insan faktörüne, kurumların alışkanlıklarına, yeni teknoloji ve cihazların kullanılabilirliğine de odaklanıyoruz.

Doğru yaklaşım, bilişim sistemleri ve çözümlerinden beklenen hizmet ve güvenliğin doğru analiz edilmesi, sonrasında etrafl ı bir risk analizi ile sistem mimarisine karar verilmesidir.

TÜBİTAK BİLGEM, kamu ve özel sektörden gelen müşterilerinin bilişim ve güvenlik ihtiyaçlarını tek tip çözümlerle değil, her bir müşterisinin gereksinimini karşılayacak özel çözümler sağlama prensibi ile hareket etmektedir.

TÜBİTAK BİLGEM Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status