Türk Hava Yolları Staj Başvurusu

Türk Hava Yolları Staj Başvurusu

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ya da kısaca THY, Türkiye’nin ulusal havayolu şirketi yani bayrak taşıyıcısıdır. THY’nin merkezi İstanbul’dadır. Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika , Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır. Borsa İstanbul’da THYAO kodu ile işlem görmektedir. 2014 yılında toplam 54,7 milyon yolcusu vardır.

Skytrax’ın 2014 ödüllerine göre Avrupa’nın en iyi havayolu ve Dünya’nın en iyi 5. havayoludur. Ayrıca bunun dışında birçok alanda yüksek dereceler elde etmiştir. Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, yakında başlanacak noktalar ile birlikte, 108 ülkede 220 dış hat (Son ilan edilenler dahil, askıya alınan destinasyonlar hariçtir; Hong Kong, Kosova, KKTC ve Tayvan ayrı ülke olarak kabul edilmektedir) ve 42 iç hat (Anadolujet’in uçtuğu noktalar hariç) olmak üzere toplamda 262 noktaya sefer düzenlemektedir. Bu uçuş ağı ile en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde dünyada 4. sırada yer almaktadır.


Sponsor Bağlantı

Staj Olanakları

Lise

Ortaklığımızda lise stajyer başvuruları, mesleki ve teknik eğitim veren liselerin okul müdürlüklerinin staj@thy.com adresine kontenjan talebinde bulunmasıyla kabul edillir.

Yeni dönem stajyer kabul takvimi aşağıdaki gibidir:

Kurumsal başvurular 13-17 Nisan 2015 tarihleri arasında kabul edilecek olup, bu tarihler dışında yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

20-26 Nisan 2015 tarihleri arasında kontenjanlar belirlenerek okullara bildirilecek ve okullar kendilerine iletilen kontenjan dâhilinde öğrenci isimlerini staj@thy.com e-mail adresine gönderecektir.

Kabul edilen öğrenciler, 18 Mayıs 2015 tarihine kadar okul müdürlüklerine bildirilecektir.

Üniversite

Ortaklığımızda üniversite stajyer alımları, yalnızca Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yönlendirilen Havacılık okulları kapsamında yapılmaktadır.

Havacılık bölümlerinde okuyan öğrencilerin başvuruları http://havacilikstaj.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden alınır.

Yerleştirme işlemleri SHGM’nin oluşturduğu yeni bir program aracılığıyla otomatik olarak yapılır. Konuyla ilgili detaylı bilgi okulların ilgili birimlerinden talep edilebilir.

Ortaklığımıza yapılan bireysel staj başvuruları dikkate alınmamaktadır.

İlgi ve anlayışınız için teşekkür eder, kariyer hayatınızda başarılar dileriz.

Türk Hava Yolları Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ