Turkcell Staj Başvurusu

Turkcell  Staj Başvurusu


LÜTFEN OYLAYIN

HAKKINDA

Türkiye’de GSM temelli mobil iletişim, Şubat 1994’te Turkcell’in hizmete girmesiyle başladı. 27 Nisan 1998’de T.C. Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalayan Turkcell, müşterilerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak müşteri sayısını da artırarak gelişimini sürdürdü.
Faaliyette bulunduğu dokuz ülkenin beşinde pazar lideri olan Turkcell, bölgesel bir liderdir. Hisseleri 11 Temmuz 2000’de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ve New York Stock Exchange’de (NYSE) eşzamanlı olarak işlem görmeye başlayan Turkcell, NYSE’ye kote olan ilk ve tek Türk şirketi unvanına sahiptir.
Turkcell’in yurt dışında da yatırımları bulunmaktadır. Azerbaycan, Kazakistan, Moldova ve Gürcistan gibi halen büyümekte olan pazarlardaki mobil operasyonlarına, %41,45’ine sahip olduğu Fintur aracılığıyla iştirak etmektedir. 1999 yılında hizmete giren %100 Turkcell iştiraki KKTCell ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Telekomünikasyon Dairesi ile gelir paylaşımı anlaşması çerçevesinde faaliyet göstermektedir.
Turkcell’in Ukrayna’da %55 hissesine sahip olduğu Astelit Şirketi life:) markası Şubat 2005’de GSM hizmetleri vermeye başladı. Belarus’ta Turkcell, BeST’in hisselerinin %80’ini Belarus Cumhuriyet Devlet Varlık Komitesi’nden 2008’de satın aldı

Staj Olanakları

Türkiye’nin iletişim devi Turkcell bünyesinde stajyer olmak üzere üniversite öğrencilerine kapılarını açıyor.

Her sene PAF takımı adı altında yapılan alımlar geçen sene olduğu gibi bu yıl da Kariyer.net üzerinden devam ediyor. Stajyerlerine çeşitli olanaklar sağlayan Turkcell,. tüm bölümlerden adaylara yer vermeye çalışıyor ve mühendislikle ilgili teknik konulardan mezun öğrencileri Paf Teknoloji adı altında bünyesindeki birimlere yerleştiriyor. Başvuru koşullarını merak eden ve bu yaz stajını Turkcell’de yapmak isteyen öğrenciler için beklentiler ise şu şekilde;
Başvuru Koşulları:
  • Üniversitelerin Fen-Edebiyat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilimler Fakültelerinde veya benzeri sosyal bölümlerinde ve Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik & Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS), İşletme Mühendisliği, İstatistik, Görsel İletişim ve Tasarım veya Fen Bilimlerinde öğrenim görmek,
  • Başvurduğu sırada Lisans 3.- 4. sınıf öğrencisi olmak,
  • İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak,
  • Tercihen staj ya da yarı zamanlı çalışma tecrübesine sahip olmak,
  • Tercihen burs ve değişim programlarına katılmış olmak.

Turkcell PAF Programı Nedir?


Sponsor Bağlantı

“Profesyonelliğe Adım Formasyonu” adı altında yürüttüğümüz Turkcell PAF programı ile Turkcell’in geleceğini oluşturmakta önemli rol oynayacak genç yetenekleri Turkcell ailesine kazandırmayı ve profesyonel hayata bir adım önde ve doğru bir rehberlikle başlamalarını hedefliyoruz. Bu program ile her yıl üniversite öğrencilerimize Turkcell dünyasının kapılarını açıyor ve profesyonel yaşamla tanışmalarını sağlıyoruz. İki ay süren yaz stajı süresince sizleri; profesyonel yaşam, teknoloji sektöründeki iş alanları ve pozisyonlar hakkında bilgilendirmeyi, ilgi alanlarınız konusundaki farkındalık seviyenizi arttırmayı ve iş yaşamına dair bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz.

Turkcell PAF programında öğrenciler yaz boyunca staj yaptıkları birimlerdeki görevlerinin yanı sıra farklı birimlerde staj yapan diğer öğrenciler ile oluşturulan takımlara dahil olarak inovatif projelerde çalışırlar. Takımlar bu projelerde çalışırken yöneticilerimizden mentorluk alır, kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar. Programa dahil olan tüm katılımcıların gelişimi Turkcell Akademi’nin eğitimleri ile de desteklenir. Yaz stajı sonunda yapılacak değerlendirme sonucunda başarılı olan 3. Sınıf öğrencilerine part-time çalışma imkanı sunulur. Başarılı olan 4. Sınıf öğrencileri ise Turkcell Grup Şirketlerinde uygun fırsatlar olması halinde değerlendirilir.
Başvuru aşamasından, değerlendirme aşamasına, oryantasyon aşamasından, staj sürecine kadar sizin ihtiyaçlarınız ön görülerek hazırlanan Turkcell PAF programı bir staj programı olmanın ötesinde, gerçek iş hayatını deneyimlemenizi ve geleceğinize yatırım yapmanızı sağlayacak bir genç yetenek yönetimi programıdır.

İnovatif, özgür, gelişim fırsatlarıyla dolu ve teknolojiyi keşfedebileceğiniz sıradışı staj programı Turkcell PAF Takımı Staj Başvurusu ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ