Türkşeker Staj Başvurusu

Türkşeker Staj Başvurusu

Sektörde en büyük şirket durumundaki Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER), faaliyetlerini başta 4634 sayılı Şeker Kanunu, 233 sayılı K.H.K. ve Şirket Ana Statüsüne göre yürütmekte olup, sermayesinin tamamı devlete ait bir İktisadi Devlet Teşekkülüdür. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Sanayi ve Ticaret Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, merkezi Ankara’dadır. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., Tarım, İmalat-Gıda, İmalat-Kimya, İmalat-Elektriksiz Makina, İmalat-Meslek Bilim Ölçü Kontrol Optik Donanım sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Tarım Sektörü : Ülkemizde şeker pancarı üretimi, her yıl üreticilerle yapılan “Şeker Pancarı Üretim Sözleşmesi” ile yapılmaktadır. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., şeker pancarı üretimini, 4634 sayılı Şeker Kanunu ve ilgili yönetmelikler gereğince; Şeker Kurulu tarafından tahsis edilen kota çerçevesinde, mevcut stoklarını ve bünyesinde bulunan fabrikaların kapasitelerini göz önünde bulundurarak yapmaktadır. Ayrıca TÜRKŞEKER, üretim planlamasını, Bakanlar Kurulu Kararı Eki Karar ile yayımlanan “Genel Yatırım ve Finansman Programının Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar” çerçevesinde yapmaktadır. Teşekkülümüz tarım sektöründe; 1976 yılında faaliyete geçen Tohum İşleme Fabrikasında pancar üretim iş programına uygun olarak, ham tohumdan ülkemiz koşullarına en uygun şekilde geliştirilmiş kalibre edilmiş tohum elde etmektedir.


Sponsor Bağlantı

Staj Olanakları

Öğrenim yaptıkları Üniversite ve Yüksek Okul Yönetmeliklerine göre staj yapmak zorunda olup, bu stajlarını Genel Müdürlüğümüz, Fabrikalarımız ve diğer teşkilatımızda yapacak olan öğrencilere 13.12.1983 tarih VE 18250 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Yüksek Öğretim Kurumlarının Bakanlıklar ile Onlara Bağlı Kurum ve Kuruluşlardan Yararlanma Yönetmenliği” bu talimat hükümleri uygulanır.

TÜRKŞEKER Staj Başvurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ