Vaiz Maaşları

Vaiz Maaşları


LÜTFEN OYLAYIN

Ülkemizde çok sık tartışılan vaiz maaşları aslında abartıldığı kadar yüksek değildir. Devlet görevlisi yani memur olarak iş yapmakta olan ve 1/4 kapsamında yer alan vaizlerin 2017 yılı itibari ile 3,887 TL maaş almaktadırlar. Vaiz maaşları 2017 yılında 3,796 TL maaş alan vaizler yaklaşık olarak 106 TL zam aldılar. Aldıkları zammın enflasyona oranla doğru ve mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Bugün en çok tartışılan vaiz maaşları 2017 yılında çok ciddi artış sağlamamıştır. Özellikle din görevlisi olmaları sebebi ile sorumluluklarının fazla olması düşünüldüğü zaman bu aldıkları paranın normal olduğu rahatlıkla dile getirebiliriz. Bununla beraber aynı zamanda vaizler de çocuk ve aile geçindiriyorlar ise aile yardımı almaktadırlar.


Sponsor Bağlantı

Vaiz maaşları içerisinde çocuk payında olması ise şu şekildedir. 0-6 yaş grubu çocuklar için 40,65 lira tutarında, diğer yaş gruplarında yer alan çocuklar için 21,83 lira tutarında aile yardımı ödeneği verilmektedir. Bu ödenek dahilinde toplamda 3,887 TL maaş alan vaizlerin Ocak ayında aldığı zam sonrasında birde Temmuz ayında zam almaları beklenmektedir. Bu zamların oranları ise her yılın başında devlet tarafından belirlenmektedir.

Vaiz maaşlarının da enflasyona bağlı olarak arttığını düşünecek olursak, onların maaşlarında büyük bir artışın olmasının gerekmediğinin de altını rahatlıkla çizebiliriz. Gelecek yıl için büyük zam bekleyen devlet memurları arasında bulunan Vaizler her yıl bu oranlarla düzenli olarak zam almaya devam etmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status