Yıldız Holding Mülakat Soruları

Yıldız Holding Mülakat Soruları


LÜTFEN OYLAYIN

Yıldız Holding’in gıda sektöründeki hikâyesi bisküviyle başladı. İlk fabrika, ilk marka, ilk dağıtım, ilk satış velhasıl bütün ilkler bisküvinin üzerinden yükseldi. Ülker Bisküvi ile başlayan ‘usta üreticilik’ yine efsanevi Ülker markasıyla adlandırılan Ülker Çikolata ile devam etti. Ülker marka bisküvi ve çikolataları, Türkiye gıda sanayinde öncü ve lider tanımlamalarıyla ifade ediliyor. Birbirinden lezzetli ürünleriyle de tüketicisinin gönlünde yer alıyor. Bisküvi, çikolata ve kek kategorisi, holdingin tüm gıda işinin yüzde 23’ünü oluşturuyor.

Ülker markalı ilk bisküvinin üretilmesinin 50. yılı olan 1994, Yıldız Holding’in gıda sektöründe genişleme adımları atmaya başladığı yıl oldu. Bir yıl önce temeli atılan yağ fabrikasından çıkan ‘Bizim Yağ’ markalı ürünler Yıldız Holding için milat oldu. Bu adım holdingin sadece ‘bisküvi ve çikolatacı’ olarak kalmayacağının, gıda sektöründe yeni alanlarla genişleyeceğinin işaretiydi.


Sponsor Bağlantı

Bisküvi ve çikolata alanındaki tecrübeler, yağ, süt ve sütlü ürünler, içecek, mutfak ürünleri, tahıl gevrekleri gibi gıda sektörünün diğer kategorilerinin kurulmasına ve büyümesine fayda sağladı. İlk yağ fabrikası Besler, ilk margarini Bizim’den bu yana Yıldız Holding’in gıda alanında az zamanda kat ettiği büyük mesafe, etkileyici bir endüstriyel büyüme ve markalaşma hikayesine işaret ediyor.

Yıldız Holding, gıda alanındaki ‘yenilikçi’ ve ‘rekabetçi’ yapısını Türk gıda sektörüne de yansıtıyor. Sektöre kazandırılan dinamizm pek çok kategoride ya pazarın büyümesine katkı sağlıyor ya da öncü ürünler ve yeni kategoriler oluşturuyor. 2006 yılından bu yana kolesterol düşürmeye yardımcı gıdalarda Türkiye’de öncü rolü üstlenen Kalbim Benecol markası yenilikçilik ve kategori oluşturmaya örnek teşkil ediyor.

Daha fazla kadının çalışma hayatı içinde yer alması… Bireylerin ailelerine olduğu kadar kendilerine de zaman ayırmak istemesi… Mutfakta daha az zaman geçirmek ama iyi beslenmeden taviz vermemek… Yıldız Holding, dondurulmuş gıdalar kategorisinde toplumun bu talebine yanıt veriyor. Dondurulmuş gıdalardaki çeşitlilik, ailelerin en taze-lezzetli sebze ve balık ürünlerini en az zahmetle sofralarına taşımalarına olanak sağlıyor.

Dondurulmuş Gıda, Yıldız Holding’in gıda alanında yatay ve dikey büyüme stratejisinin önemli bir parçasını oluşturmakla kalmıyor, holdingin yeni kategori, marka ve ürünlere olan ilgisini de gösteriyor. Bugün itibariyle Yıldız Holding 40 kategoride 300 marka ve binlerce çeşit ürünle gıda sektörünün lider ve öncü kuruluşu olmaya devam ediyor.

Günümüzde Yıldız Holding’in bisküviden çikolataya, margarinden içeceğe kadar faaliyet gösterdiği alanlardaki modern fabrikaları, en yenilikçi teknolojilerle, sofistike ve farklılık yaratan ürünleri en taze, en leziz ve en ucuz şekilde üretme kabiliyetine sahip. Yıldız Holding, gıda üretim tesislerinin üretim gücüyle, sadece Türkiye’de değil, uluslararası çaptaki endüstriyel büyüklük sıralamalarında en önlerde yerini alıyor.

Dünyanın önde gelen çikolata ve şekerleme sektörü yayını olan Candy Industry tarafından hazırlanan Küresel Top-100 2013 listesinde Yıldız Holding 12. sırada yer aldı. Liste tüm dünyada çikolata ve şekerleme sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin ciro, çalışan sayısı ve üretim tesisi sayısı bazında değerlendirilmesiyle hazırlanıyor. ,

Yıldız Holding genelde mülakatlarında zorlayıcı değildir. Daha önce mülakata girenlerden de araştırdığımız kadarıyla önce bir telefonla mülakat yapıyorsunuz. Bu aşamada daha çok ne yaptığınız nerede oturduğunuz nasıl gelip gideceğiniz gibi sorular soruluyor. Konuşma tarzınız, uslübunuza göre mülakata davet ediliyorsunuz. Davet edildiğinizde ise birebir mülakat gerçekleşiyor. Genelde İK müdürü ile yapılan birebir görüşmeler bazen başvurduğunuz departmanın şefi ve müdürünün katılmasıyla biraz kalabalıklaşabiliyor bu aşamada ise size yöneltebilecekleri sorular şu şekilde;

Tanzim teşhir elemanı olarak çalışmak ister misiniz ?
Neden satış pozisyonu? Şirketimiz ile çalışmak istemeyen kobiyi nasıl ikna edip bize kazandırırsın?
En zayıf yönleriniz nelerdir?
Ne kadar ücret istiyorsun ?
Neden Yıldız Holding’te çalışmayı istiyorsunuz?
Anadolu Efes Mülakatına daha önce katılan arkadaşlar bizlerle Yıldız Holding Mülakatı deneyimlerini paylaşabilir, diğer arkadaşlara destek olabilir:)

Türkiye’nin en büyük ve hızlı büyüyen gruplarından; Ülker, Bizim, İçim, Cafe Crown, Alpella, Çamlıca, Uno, Godiva bünyesinde bulunduran Yıldız Holding, farklı iş birimlerinde görevlendirmek üzere stajyer aramaktadır.

Pozisyon ile ilgili görev tanımı ve uygun adayların taşıması gereken özellikler aşağıda yer almaktadır.

Yıldız Holding Staj Programı – JOB Nedir

Sizlerin, profesyonel iş hayatını deneyimlemeleri ve yetkinlikleri doğrultusunda kendilerine en uygun başlangıcı yapmalarını amaçlayan bir stajyer programıdır.

Başarılı genç yeteneklere iş dünyasındaki profesyonellerden sektör, iş alanları ve pozisyonlar hakkında bilgi edinebilecekleri, eğitim programları ve proje uygulamaları ile farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemektedir.

– Kendini geliştirmeyi hedefleyen

– Proaktif

– İletişimi güçlü ve kolay adapte olabilen

– Yeniliklere açık

– Ekip içinde uyumlu

– Analitik düşünme

– Planlama ve organizasyon

Aranan Nitelikler:

– Üniversitelerin Lisans 3. sınıf, 4. sınıf veya yüksek lisans öğrencisi olmak

– İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak

– Tercihen staj ya da yarı zamanlı çalışma deneyimine sahip olmak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status