2017 CV Formatı 

2017 CV Formatı 

İş başvurusu yapacak kişiler bilgisayar başına geçer ve nereden başlayacaklarını da bilemezler. İhtiyaçlara göre hazırlayabileceğiniz 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar, kronolojik öz geçmiş, fonksiyonel öz geçmiş ve kombinasyon öz geçmişler olarak ayrılmaktadırlar. Yöntemlerin kendilerine göre avantajları bulunmaktadır.

Kronolojik CV


Sponsor Bağlantı

Kronolojik CV, geleneksel bir CV formatı olarak bilinmektedir. Kronolojik CV formatın da daha esnek bir yöntem olarak görülmektedir. Hangi deneyimde olursanız olun bu formatı kullanmak mümkündür. Deneyimli veya deneyimsiz adaylar bu formatı rahatlıkla seçebilirler

Ne zaman kullanabilirsiniz bu CV’yi ? Eğer dikey kariyer ilerlemesi istiyorsanız, başvuracağınız firmalar, daha önceki işte yaptıklarınız ile alakalıysa, kariyerinizdeki yükselişinizi göstermek istiyorsanız bu formatı kullanabilirsiniz.

Fonksiyonel CV

Yetenek ve özelliklere baskı yapılmaktadır. Fonksiyonel öz geçmişte nitelikler daha fazla ön plandadır ve uzman düzeyinde olanlar için daha uygun bir formattır. Kariyerinizde boşluk varsa, uzun süredir çalışmadığınızda, işinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız, özelliklerinize ve daha çok yeteneklerinize dikkat çekmek istiyor iseniz bu formatı seçebilirsiniz.

Kombinasyon CV

Kombinasyon CV’de spesifik niteliklere odaklanılmaktadır. Profesyonel iş deneyimlerinde dökümantasyonel içerikler ile doldurur. Bu formatta genellikle iş hayatında  uzman deneyimliklerini öne çıkarmak için ayrılmıştır. Özelleşmiş iş hayatında geliştirmiş olduğunuz yeteneklerinizi öne çıkarmak istediğinizde, kariyer yolunu değiştirmek ve uzun süre iş alanında çalışmışsanız, çalıştığınız alanda uzmanlığa yükseldiyseniz bu CV formatını seçmelisiniz. Fakat tecrübe eksikliğiniz bulunuyorsa bu yöntemden uzak durmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ