2017 CV’De Özellikler Nasıl Eklenmelidir?

2017 CV’De Özellikler Nasıl Eklenmelidir?

Eklemeniz gereken bilgileri önceden iyice araştırmalı ve en doğru yöntem ile eklemelisiniz. Eklemeniz gereken bilgilerin mutlaka seçtiğiniz CV’ye uyumlu olması gerektiğini unutmamalısınız.

İletişim Bilgileri


Sponsor Bağlantı

İletişim bilgileri, genellikle herkes tarafından bilinmektedir. Bu alanda bir başlık gerektirmemektedir. İsim, mail adresiniz, telefon numarası, eğer portfolyo linkiniz varsa ekleyin, linkedin profil linkiniz iletişim bilgilerinde mutlaka bunları yazmayı unutmayınız. Bu alandan sizlere ulaşacakları için doğru bir şekilde girilmelidir.

Öz geçmiş Girişi

Özgeçmiş formalarında girişte yazabileceğiniz 3 farklı yöntem vardır. Niteliklerinizi anlattığınız, kariyer düşünceleriniz veya profesyonel profilinizi anlatabilirsiniz. Amaç ise başvuran kişinin işe alınmak istediği firmanın en dikkat çekebileceği yönlerini ortaya çıkarmaktadır.

Kariyer Hedefi

İleride ilerlemek isteyeceğiniz, yer almak istediğiniz giriş yazısına yer vermeyi tercih ediyorsanız, 2 ila 3 durumu içeren bir giriş yazısı yazabilirsiniz.

Profesyonel Profil

Eğer kombinasyon öz geçmişe sahipseniz, bu durumda profesyonel giriş yazısı yazmalısınız. Giriş yazısında kariyere bakış açınız ve becerilerinize yer verin. Fonksiyonel bir stil olarak görülmektedir. Ana maddelerden oluşan ya da listeye benzer olarak hazırlayabilirsiniz.

İş Deneyimi

Bu alanda CV’nin en önemli yerlerinden biridir. Bu alanda daha önceden yaptığınız, kariyer hedefi alanlarında belirttiğiniz yetenekleri kanıtladıysanız, iş deneyimlerinizi aktardığınız kısım olarak yer almaktadır. Bu alan da genellikle daha önceden yaptığın işleri, başarılı olduğunuz pozisyonlara yer verebilirsiniz.


Son yazdığımız makale olan”Boş Cv Doldur” adlı konumuzu incelediniz mi ?

Resimli cv şablonları konumuzu okuyup, birbirinden rekli cv örneklerini incelediniz mi ?

Cv hazırlama ile ilgili çok değerli bilgiler verdiğimiz “Cv Hazırlama İpuçları” konumuzu incelediniz mi ?

Sitemizde cv örneklerine en çok yer verdiğimiz “Güncel Cv Örnekleri” konumuzu incelediniz mi ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ