2017 Kurumsal CV Hazırlama

2017 Kurumsal CV Hazırlama

Bir çok yazılarda CV nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? gibi birden fazla soru sorulmaktadır. Bu yazımız da ise kurumsal firmaya ait bir CV nasıl hazırlanmalıdır, hazırlarken nelere dikkat edeceğimize değineceğiniz.

 İlk önce kurumsal yerler için CV hazırlamak çok zordur. Resmi daireler de hiç bir zaman eğlenceli bir tavır takınılmamalıdır. Bundan dolayı resmi renkler olan gri, mavi gibi kurumsal renklere ait olan renkleri kullanmalısınız. Kesinlikle parlak renkli renkler kullanılmamalıdır. Rengarenk tasarımlardan uzak durmalısınız. Ciddi bir tavır olmalıdır. CV’nizde kendinizi net ve sade bir şekilde anlatmalısınızdır.


Sponsor Bağlantı

Kişisel bilgiler, eğitim bilgileriniz, referanslarınız, daha önceden çalıştığınız yerler bu kısımlar asla boş bırakılmamalıdır hepsi doldurulmalıdır. Fotoğrafınız vesikalık ve resmi bir kıyafetle çekilmiş olmalıdır. Bugüne kadar çalıştığınız yerleri detaylı olarak yazmalısınız. İş detaylarını gösterirken başvuru yapacağınız pozisyonların ihtiyaçlarını giderebileceğinize emin olabilirsiniz.

Ön yazı, sizin hakkınızda bilgi veren, başvuracağınız pozisyona ilişkin isteklerinizi ön plana çıkartan bir yazıdır. CV’de belirtemediğiniz yerlere detay verebilmek için ön yazıyı kullanabilirsiniz. Ön yazı, CV’nin içeriğinden daha önemlidir. Eğer kötü bir yazı ise iş veren bunu ön yazıdan anlayarak direk geçişi yapacaktır. Olumsuz bir etki olacaktır CV’nizde bu da demek oluyor ki CV’nizi çok önemseyerek hazırlamalısınız.

 Kurumsal öz geçmiş CV’lerini hazırlamadan önce yapmanız gereken tek şey daha önceden hazırlanmış olan kurumsal CV’lere bakarak kendinizi uygun bir şekilde hazırlamaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Nihat dedi ki:

  Boş bir cv isttorum Teşeküredrim

 2. tugba dedi ki:

  bos bir cv ornegi istiyoruz buradan doldurup kaydedelim diye lütfen

  1. Samet Ulusoy dedi ki:

   Merhaba, https://www.resimlicvornekleri.com/cv-hazirlama-robotu/ buradan doldurabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ