2017 Yaratıcı CV’ler

2017 Yaratıcı CV’ler

Cv’leri kişi kendi mesleğine, deneyimine ve başarılarına göre değiştirebilmektedir. Eğer görsel bir iş ile uğraşıyorsanız kesinlikle yaratıcı olmalısınız. Cv’nizi de yaratıcılık ile hazırlamanız gerekmektedir.

Özgünlük, sizi ifade etmelidir. Başvurmak istediğiniz yer belliyse, o şirketin ürünlerine ve kimliğine göre bir CV oluşturabilirsiniz. Video ile ilgili bir firmaya başvuru yapacaksanız ona göre bir CV’de hazırlayabilirsiniz.


Sponsor Bağlantı

 Kelimelerinizi üst üste bindirdiğiniz takdirde CV’nizi okuyan kişi yorabilir. Bundan dolayı okuyana yardımcı olmak adına, başarılarınızı, özelliklerini şekiller ile ifade edebilirsiniz. Renkleri katabilirsiniz. Fakat tabii ki de rengarenk yapmamalısınız. Renklerin uyumluluğuna dikkat edin ve 3 farklı renk dışına da çıkmayın.

 Mutlaka CV’nizin sade olduğuna emin olmalısınız. Grafikler ve görseller ön plana çıkacağı için anlatacaklarınız da sade olmalıdır. Diğer türlü hem grafik ve görseller ön planda olursa yazılar da çok oluyorsa hepsi birbirine karışacaktır. Bu durumda da CV’niz okunmaz bir hal alacaktır.

 Daha önceden hazırlanmış olan yaratıcı CV örneklerine bakabilirsiniz. Örnek CV’leri inceleyerek kendinize uyarlayabileceğiniz imkanlar sunulmaktadır. Yapmanız gerekenlerin başında örnekleri incelemek ve daha sonra başvuru yapacağınız işin ilgi odağına uygun olarak kendiniz yaratıcı bir tasarım yapabilirsiniz. Görselliğe öncelik vereceğinizden yazılarınızı sade ve açık bir şekil yazmalısınız. Yazım hatalarınıza mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer pozisyonunuza uygun iseniz başarılarınız ve ödülleriniz buna uyguluk sağlıyorsa CV’nizide iyi hazırladığınız takdir de diğer adayların önüne geçmiş olursunuz.

2017-yaratici-cv

Tıkla İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ