CV de kişisel özellikler

CV de kişisel özellikler

CV niz sizin aslında bir nevi reklamınızdır. Sonuçta sizi daha önce hiç görmemiş insanları, sizi o görüşmeye davet etmeleri için önden gönderdiğiniz bir broşür olarak düşünebilirsiniz. Doğal olarak CV niz üzerine yazmanız gereken ya da yazmamanız gereken bilgiler oluyor. Örnek verecek olursak yazacağınız bilgiler sizi oraya davet etmeleri için gerekli ancak davet ettikleri zaman da merak ettirecek bilgiler olmalı. Ne çok fazla bilgi vermelisiniz ne de az. CV de yazılması gerekenleri ve yazılmaması gerekenleri iki parçada toplarsak ve bunların içinden CV nizde ki kişisel özelliklerinize bakacak olursak, neler olmaması gerektiğini daha önemli bir ayrıntı. Şimdi CV nizde aslında bulunmaması gereken kişisel özellikler nelermiş inceleyelim.

Kişisel özellikler bölümü

İlk olarak bilmeniz gereken kişisel özellikler sizin açık adres, telefon gibi bilgilerinizin bulunduğu genel bilgileri içeren kısımlar değildir. Daha çok sizi tanımalarını sağlayacak kısımlardır. Ancak sizi tek kelime ile tanımaları yeterli. Yani CV nize kişisel özelliklerinizi yazarken profesyonellikten uzak olan ve kendinizi uzun uzun anlatan cümlelerden kaçının. Örneğin kendinizi 3 kelime ile özetleyin. Bunların 2 tanesi iyi bir tanesi ise sevmediğiniz bir özelliğiniz olsun.


Sponsor Bağlantı

Sonuçta sadece CV nize bakarak sizin kaç kardeş olduğunuzu bilmelerine gerek yok. Ayrıca CV üzerinde mutlaka hobileriniz olan bir kısım oluyor ki bu da zaten aslında sizin kişisel özelliklerinizin olduğu ayrı bir bölümdür. Kısa ve net olmaya CV lerde her zaman özen gösterin.

cvornk (2)  cvornk

cvornk23  cvornk234

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ