Cv Doldurma

Cv Doldurma

CV Doldurma

CV doldurmak istiyorsanız fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız birkaç adımda öğrenmeniz mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken boş CV örneklerini inceleyerek kolay mı yoksa ayrıntılı bir özgeçmiş hazırlayacağınıza karar vermenizdir.

CV doldurmada en önemli adımlardan biri bilgilerinizin kısa, net ve anlaşılır bir şekilde olmasıdır. Fikir vermesi açısından CV Örneklerini inceleyebilirsiniz. CV doldurma da size yardımcı olabilecek birden fazla faktör bulunmaktadır.


Sponsor Bağlantı

CV’ler birkaç bölümden oluşur. İlk bölüm isim, soyadı, medeni durum, doğum yeri ve tarihini kapsayan kişisel bilgileri içerir. Bu bölümde eğitim bilgileri, staj ve iş deneyimleri, kurslar ve sertifikalar, kariyer hedefi, hobiler gibi bilgilerin de yer aldığı kısımlar takip etmektedir. Burada önemli olan ise kronolojik bir sırayı takip etmeniz gerekmektedir.

CV’ler de en son bölüm referans bölümünü kapsar. Bu bölümde referans olacak kişilerin adı, mesleği, pozisyonu ve iletişim bilgilerine yer vermelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken ise mesleğiniz ile alakalı size en iyi referans olabilecek kişileri vermenizdir. Eğer meslek bağlantınızla ya da daha önceden çalıştığınız yerin size referans olacak uygun biri yok ise mesleki kariyeri yüksek kişileri bu bölümde belirtmeniz gerekir. Bu açıdan size daha yarar sağlayacaktır.

Özgeçmişinize fotoğraf eklemeyi kesinlikle unutmamalısınız. Fotoğrafın boyutu ne çok büyük ne de çok küçük olmamalıdır. Sayfanın sağ veya sol üst köşesine konmalıdır. Çözünürlük ise yüksek olursa daha faydalı olacaktır. CV’ye ekleyeceğiniz fotoğrafın son 6 içinde çekilmiş olması gerekmektedir. Koyacağınız resmin iyi bir imaj sergilemesi gerektiğini unutmayın. İşveren ne de olsa ilk sizi orada görecek. Arka fonda herhangi bir manzara veya yazı olmamalıdır. Resim karşıdan çekilmiş olmalı. Kıyafet seçimi ise sade renklerden ve iş ortamına uygun bir şekilde olmalıdır.

CV doldurma da erkekler askerlik yapmışsa kişisel bilgiler bölümünde mutlaka bildirmesi gerekmektedir. Yapmadıysa da kesinlikle bildirilmelidir. Erkekler de fotoğraf düzgün kesimli, abartıya kaçmayan ve uzun olmayan sakallı fotoğraflarını CV’ye eklemelidirler. Fakat kurumsallaşmış şirketlerde, özellikle müşteri ilişkileri yoğun meslekler de sakallı resim sorun olabilmektedir. Bundan dolayı da CV fotoğraflarınızın sakalsız olmasına özen göstermelisiniz.


cv-doldur


cv-doldur2


Cv doldurmaCv Doldur


Diğer cv örneklerini görmek için tıklayın

Cv hazırlama konusunda bilgi edinmek için tıklayın

Özgeçmiş Örneği için tıklayın

Resimli cv şablonları için tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ