CV Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli ?

CV Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli ?

Merhaba değerli okurlarımız İşvereni ikna edecek etkili tek CV hazırlamak için öncelikle müracaat yapacağınız işe uygun tek CV oluşturmanız ve içeriğinde işverenin öğrenmek aradığı bilgilere yer vermeniz gerekir. CV’ler tespit edecek bölümlerden ortaya çıkar . Her bölümde istenen bilgilerin eksiksiz tek şekilde doldurulması; sizi tam anlamıyla ifade eden ve iş hayatında hangi konumda olduğunuzu anlatan verilerin işverene aktarılması ise iş bulma sürecinizi hızlandırabilir. Kariyer.net’te kronolojik, fonksiyonel ve İngilizce hazırlanan CV örneklerini inceleyebilir ve Word formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

CV hazırlarken en çok sorulan soruları derledik…


Sponsor Bağlantı

Word’de hazırladığım tek özgeçmişim var. Kariyer.net’te tekrar hazırlamalı mıyım?
Firmalar Kariyer.net’te adayları filtrelerken standart formata sahip var olan özgeçmişleri inceler. Bu yüzden yalnızca düz içerik özgeçmişinizi kopyalayıp yapıştırmanız yanlış tek uygulama olabilir . Kariyer. net özgeçmişinizi hazırladıktan sonra özgeçmişinizin yer aldığı Word dokümanını de özgeçmişinize ilave edebilirsiniz.

Özgeçmişimi nasıl kaydederim?
Kariyerim sekmesi altında bulunan dosyalarım/ön yazılarım meydanından özgeçmişinizi kaydedebilirsiniz.

Özgeçmişime referanslarımı nasıl ekleyebilirim?
Özgeçmiş güncelleme sayfasına giriş yaptıktan sonra özgeçmişinizin en alt kısmında bulunan “Referanslarım” alanına referans olacak bireyin bilgilerini girip ekleme yapabilirsiniz.

Hangi sahadan ön yazılarımı kaydedebilirim?
Ön içerik özgeçmişinizi kişiselleştirmeye yarayan tek araçtır. İlgili İnsan Kaynakları uzmanına hitaben yazılmış tek ön içerik CV’nizi daha kişisel ve sıcak kılar, bu sebeple de mümkün olduğunca dürüst ve içten olmaya özen göstermelisiniz. Kariyerim sekmesi altında bulunan Dosyalarım/Ön yazılarım meydanından ön yazınızı kaydedebilirsiniz.

Firma engellemeyi (ambargo) nasıl gerçekleştirebilirim?
Özgeçmişinizi görüntülemesini istemediğiniz firmalar varsa özgeçmiş düzenleme sayfasından ya da işaretlemek dilediğiniz şirketin profil sayfasından “Bu firmayı engelle” linkini tıklayabilirsiniz. “Ambargolu Firma” listesine aldığınız firmalar, tüm etkin özgeçmişlerin bulunduğu veri tabanında özgeçmişinizi görüntüleyemez.

Başvurularıma cevap gelmiyor , ne yapmalıyım?
Başvuruların yanıtlanma işlemi üye firmalar aracılığıyla yapılır. Bazı firmalar pozisyonu kapattıktan sonra toplu cevaplandırma yapabilir. Kariyer. net üye şirketlerin bu konuya hassas yaklaşımlarını destekleyerek yapılan tüm müracaatları cevaplamalarını önemle rica eder. Kriterlerinize uygun daha çok ilana müracaat yaparak özgeçmiş tarihinizi sürekli güncel tutmaya özen göstermelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ