Cv Nedir Ve Cv Çeşitleri

Cv Nedir Ve Cv Çeşitleri

Cv Nedir?

Merhaba değerli okurlarımız Özgeçmiş , iş başvurusunda işe başvuran kişinın başvurduğu posizyonla ilgili deneyim ve tecrübelerinin hakkında açıklamaların aldığı ve eğitim belgelerinin ve birlikte çalıştığı kişilerin referans olarak gösterildiği kişisel bir sunum belgesidir.


Sponsor Bağlantı

Cv Çeşitleri

Cv konularına göre 3’e ayrılıyor.

1- Fonksiyonel (İşlevsel) CV

2- Kronolojik (zaman sıralı) CV

3- Bileşik CV

Şimdi içerikleri hakkında biraz bilgi verelim.

Fonksiyonel (İşlevsel) CV, Kişi , sahip meydana geldiği iş tecrübelerini ihtisas alanları altında sunduğu bir cv çeşididir. Türkiye’de az görülen bir örnektir. Mesleğinize dair , hep aynı alanda ilerlediyseniz bu cv çeşidi tam size göre ..

Kronolojik ( zaman sıralı) CV, Son Zamanlarda en fazla tercih edilen cv örneklerinden biridir. bu cv modelinde kişiler eğitimlerini, iş deneyimlerini, aldığı belgeleri , sertifikaları ve referanslarını yazarak sunduğu bir belgedir. Dikkat edilcek bir husus şu şekilde ki, uzun zaman çalışma hayatınıza ara verdiyseniz bu cv sunusunu kullanmayınız. İşverenin kafasında soru işareti olmanıza ne sebeple olabilmektedir .

Bileşik CV, Bileşik cvde fonsiyonel cv modeline kısa müddetli yaşadığı iş tecrübelerinide ekleyerek hazırlanmış meydana geldiği bir cv modelidir. İlk önce başarı ve beceriler, sonra da iş tecrübeleri yazılır. Bu formatta CV’nizi inceleyen kişiye önceki iş tecrübeleriniz hakkındaki ayrıntıları vermiş ve başvurduğunuz pozisyonda edindiğiniz bilgi ve deneyiminizi nasıl kullanacağınızı açıklamış olursunuz.

CV_design_09 D-cv-ornegi-zaman-sirali-en-8-1-742x1024

D-cv-ornegi-zaman-sirali-en-6-1-743x1024 Resume

akademik-cv-ornegi-21cv-ornegi1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ